Marchewkowe święto w Trojanach / fot. parzeczew.pl
Marchewkowe święto w Trojanach / fot. parzeczew.pl
Reklama

W minioną sobotę Stowarzyszenie Tęczowe Siedlisko zorganizowało Święto Marchewki. Impreza była okazją do integracji mieszkańców Trojan, wspólnego spędzenia czasu i wspólnej zabawy. Na stołach królowały potrawy z marchewką w roli głównej. Wszystkie wyglądały smakowicie i w rzeczywistości też takie były.

Dzieci, których podczas imprezy była liczna gromada, w ramach konkursu plastycznego przygotowały rysunki przedstawiające ich ulubione warzywa i owoce. Jury z Wójtem Gminy Parzęczew Ryszardem Nowakowskim na czele zgodnie zdecydowało, że wszystkie prace zasługują na główną nagrodę. Wszystkim uczestnikom marchewkowego święta humory dopisywały, a pogoda również pozwoliła na spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Podczas imprezy po raz pierwszy zostały wykorzystane meble ogrodowe zakupione w ramach projektu dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego. Są to przeznaczone na dofinansowanie małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.

Stowarzyszenie Tęczowe Siedlisko dzięki tym środkom wzbogaciło się o 14 kompletów ogrodowych składających się ze stołów i ławek, dzięki którym wszystkie spotkania i zebrania sołeckie będą mogły przebiegać w komfortowych warunkach. Siedlisko zostało także wyposażone w 5 ławek parkowych, które staną na terenie wokół altany oraz 5 koszów na śmieci. Wartość projektu to 10 680 zł, z czego dofinansowanie ze środków Województwa Łódzkiego to 5 000 zł.

Reklama