75 par obchodziło Złote Gody / fot. umozorkow.pl
75 par obchodziło Złote Gody / fot. umozorkow.pl
Reklama

W miniony czwartek oraz sobotę 47 par małżeńskich z miasta Ozorkowa, 14 par z gminy Ozorków oraz 14 par z gminy Parzęczew otrzymało medale Prezydenta RP z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie świętowano w dniu 20 października br. „Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego”. Kierownictwo Urzędu Stanu Cywilnego w Ozorkowie zmuszone było przenieś tę doroczną uroczystość z lokalu własnego do większego pomieszczenia z powodu imponująco dużej liczby Jubilatów. Sięgając 50 lat wstecz (1966r.) nie sposób pominąć ważnej rocznicy tj. 1000-lecia państwa polskiego, co niejako mogło się przyczynić do zawarcia wówczas tak dużej ilości związków małżeńskich.

Nie przesądzając niczego można pokusić się o stwierdzenie, że pod tym względem ówczesne pokolenia wypadają wręcz imponująco. Dlatego właśnie organizatorzy tych jubileuszowych spotkań dokładają wielkiej staranności by w odpowiedniej formie, godnie  i uroczyście okazać należny szacunek małżeństwom z 50. letnim stażem. Prowadzący uroczystość – Kierownik w Ozorkowie p. zaprosił do wspólnego uhonorowania jubilatów przedstawicieli lokalnych władz samorządowych tj. Burmistrza Ozorkowa Jacka Sochę i Wójta Gminy Ozorków Tomasza Komorowskiego.

Po wręczeniu odznaczeń wszystkim szacownym jubilatom odśpiewano „”. Uroczystość zakończył koncert zespołu folklorystycznego „”.

Czternaście par małżeńskich z gminy Parzęczew świętowało w sobotę, 22 października 2016 r. „Złote gody”, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Dostojni jubilaci otrzymali „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP.

Honorowymi gośćmi tej uroczystości byli małżonkowie: Halina i Czesław Cybulscy, Maria i Andrzej Czaplijowie, Dorota i Ireneusz Dralewscy, Wiesława i Tadeusz Dymkowie, Jadwiga i Zdzisław Gieragowie, Teresa i Henryk Głodkowie, Janina i Stanisław Jaroszewiczowie, Maria i Józef Jeziorni, Halina i Paweł Kalkowscy, Danuta i Zygmunt Kwasiborscy, Krystyna i Paweł Pawlakowie, Czesława i Franciszek Piserowie, Alina i Kazimierz Plakowie, Janina i Jerzy Wojtczakowie.

Uroczystość odbyła się w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Prowadziła ją Pani ? Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Parzęczewie. Jubileusz swoją obecnością uświetnili Posłowie na Sejm RP i , a także Wójt Gminy Parzęczew , Sekretarz Gminy oraz Radni Gminy Parzęczew Halina Kubusińska, Józef Jesionowski, Marek Kałuziak i Bogdan Wydrzyński.

W tym wyjątkowym dniu jubilatom towarzyszyli także najbliżsi. Mimo oficjalnego charakteru tej uroczystości przebiegła ona w bardzo rodzinnej i miłej atmosferze. Każda z wyróżnionych par oprócz medalu otrzymała gratulacje, bukiet kwiatów oraz upominki.

Reklama