Tytus Wojnowicz i Jan Bokszczanin w Ozorkowie / fot. mokozorkow.pl
Tytus Wojnowicz i Jan Bokszczanin w Ozorkowie / fot. mokozorkow.pl
Reklama

W niedzielę 2 października br. , w Kościele p.w. Świętego Józefa w Ozorkowie, odbył się inaugurujący 1. Ogólnopolski Muzyki Kameralnej „”. Wystąpili dwaj wspaniali artyści: grający na oboju i organista . Koncert poprowadziła muzykolog – . Licznie zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjmowała kolejne wykonania utworów muzyki klasycznej. Usłyszeliśmy między innymi utwory J.S. Bacha, W.A. Mozarta, Feliksa Dobrzyńskiego oraz Astora Piazzoli.

Festiwal „Dialogi” to pierwsze, tak duże przedsięwzięcie kulturalne w naszym mieście. Jest realizowane w ramach programu grantowego pn. „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego”. Dofinansowanie w ramach tego konkursu przyznawane jest przez Łódzki Dom Kultury. Partnerami projektu są Urząd Miejski w Ozorkowie oraz Św. Józefa.

Ostatni koncert w ramach tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się w niedziele, 16 października o godz. 19.00, w kościele p.w. Św. Józefa w Ozorkowie. Będzie on powiązany z obchodami 200. rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Stąd w koncercie nie zabraknie akcentów lokalnych. Usłyszymy sopranistkę Annę Szoszkiewicz związaną z Ozorkowem, wystąpi także pod dyrekcją Marcina Sówki, który także tego wieczoru zagra na organach w towarzystwie trębacza Tomasza Woźniaka. Udział w koncertach jest bezpłatny.

Reklama