Czarny Protest. Ozorkowianki protestowały na placu Jana Pawła II / fot. Andrzej Kowalski
Czarny Protest. Ozorkowianki protestowały na placu Jana Pawła II / fot. Andrzej Kowalski
Reklama

W sobotę, 1 października 2016 r. mieszkanki i mieszkańcy Ozorkowa licznie wyszli z domów, by zamanifestować przeciwko wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji oraz likwidacji In vitro. Czarny Ozorków odbył się w centrum miasta, na placu Jana Pawła II w godzinach 12.00 – 14.00. przybyli z transparentami, na których widniały hasła wyrażające jednogłośny sprzeciw.

Polska kobieta protestuje, bo chce aby jej dzieci wyrosły na dobrze wyedukowane i mogły same decydować o swoim życiu ? mówi Małgorzata Jędrzejczak-Prorok jedna z organizatorek – Mam dość słuchania co nam wypada, a co nie. Chcę żyć w kraju godności, równości poszanowania prawa człowieka, chcę dostępu do badań prenatalnych, opieki medycznej, edukacji seksualnej oraz legalnej antykoncepcji.

Jestem jedną z prowokatorek tej manifestacji, mam dwoje wspaniałych dzieci – mówi Joanna Wydrzyńska Jozwiak – Urodziłam się w 1989 roku, przełomowym roku dla Polaków. Przez 27 lat żyłam w kraju wolnym. Nie znam realiów życia w poprzednim ustroju. Nie chce tego zmieniać! Nie pozwólmy cofnąć czasu!

Nie jestem za aborcją, jestem za wolnym wyborem – mówi  jedna z organizatorek – Nie zgadzam się na całkowity zakaz aborcji i likwidację In vitro! Tą akcją pokazujemy, że polska kobieta jest odważna, dumna i potrafi walczyć o swoje prawa! W imię zdrowia i życia naszego oraz naszych dzieci będę uczestniczyła w podobnych protestach, a jeśli zajdzie taka potrzeba ponownie zaangażuję się w organizację Czarnego Protestu w moim mieście.

Organizatorki na zakończenie protestu podziękowały wszystkim przybyłym kobietom oraz wspierających je mężczyznom za przybycie i wsparcie.

Ozorkowski Czarny miał charakter pokojowy i przebiegał bez zakłóceń.

Reklama