Miejska Biblioteka Publiczna w Ozorkowie otrzymała dotację
Miejska Biblioteka Publiczna w Ozorkowie otrzymała dotację
Reklama

Już po raz kolejny Miejska Publiczna w Ozorkowie otrzymała dotację z Biblioteki Narodowej na zakup nowości w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet dla wszystkich bibliotek w Polsce wynosi w tym roku 26,5 mln zł i umożliwia zakup książek, multimediów, wydawnictw nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych.

Dla ozorkowskiej książnicy przeznaczono pulę 13 900 zł. Za pozyskane środki planowany jest zakup książek dla biblioteki głównej i filii bibliotecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pierwsze egzemplarze zakupione z dotacji trafią do rąk czytelników już po 20 sierpnia.

Dyrekcja i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie zachęcają na swoim profilu Facebookowym do nadsyłania propozycji, jakie książki powinny się jeszcze znaleźć w księgozbiorze.

Przed wysyłaniem propozycji warto najpierw sprawdzić, czy pozycja nie znajduje się już na półkach Biblioteki. Można to zrobić na stronie http://mak.wimbp.lodz.pl/index.php/ozorkow/katalog-zbiorow-ozorkow.html.

Biblioteka Narodowa
Narodowa
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Reklama