"Należymy do osób, które dbają o kręgosłup" - mieszkańcy Solcy Małej dbają o zdrowie / fot. Aktywna Solca Mała
"Należymy do osób, które dbają o kręgosłup" - mieszkańcy Solcy Małej dbają o zdrowie / fot. Aktywna Solca Mała
Reklama

W dniu 17.07.2016 r. w Solcy Małej odbył się pierwszy, inauguracyjny z kijkami organizowany w ramach projektu „Należymy do osób, które dbają o kręgosłup” z programu „ IX” konkurs 2016. Został on zorganizowany przez Grupę Aktywna .

Zgłosiło się 22 „spacerowiczów”, chcących aktywnie i zdrowo spędzić wolny czas. Spotkanie rozpoczął pan Cezary , który w sposób zrozumiały i fachowy objaśnił wszystkim technikę rekreacyjnego chodzenia z kijkami nordic walking. Następnie pani Ania zrobiła krótką rozgrzewkę, po czym wszyscy wyruszyli na spacer.

Przez cały czas towarzyszyły nam rozmowy i śmiech. Po 10 km szczęśliwie wróciliśmy do wioski indiańskiej . Po powrocie pani Ania pokazała kilka ćwiczeń na rozciąganie nadwyrężonych mięśni, aby nikt nie miał zakwasów i cała grupa poszła ćwiczyć na urządzeniach naszej siłowni zewnętrznej.

W ramach projektu „Należymy do osób, które dbają o kręgosłup” Grupę Aktywna Solca Mała zakupiła 12 par kijków nordic walking.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na coniedzielne spacery. Start o godz. 17:30 w Wiosce Indiańskiej „Tatanka”.

Reklama