Dzieci budowały z Orange w Sokolnikach / fot. sokolnikilas.pl
Dzieci budowały z Orange w Sokolnikach / fot. sokolnikilas.pl
Reklama

Po dużym zainteresowaniu  poprzednimi warsztatami architektonicznymi i artystycznymi ,  w tym roku również firma zdecydowała się na zorganizowanie trzecich z kolei podobnych zajęć nazwanych tym razem „Dzieci budują z Orange”.

Twórcze odbyły się 01 i 02 lipca 2016 r. w miejscowości  , na placu zabaw „5 15 55+”. Organizatorami tego wydarzenia była firma Orange wraz z grupą pasjonatów.

te kierowane były do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat i były całkowicie bezpłatne. Firma Orange wyposażyła wszystkich uczestników w niezbędne materiały plastyczne do tworzenia prac jak również nagrodziła ich licznymi upominkami.

Celem  warsztatów było wciągnięcie młodych uczestników w proces budowania w dość zabawny sposób. Twórcze zadania podjęte podczas warsztatów  inspirowane były min. prawdziwą sztuką murowania i  sztuką planowania. To wszystko miało na celu oswojenie dzieci z niezliczonymi technikami , pomysłami tworzenia ?czegoś z niczego?, a przede wszystkim, rozwijanie ich kreatywność i twórczą wyobraźnię.

Każde z czterech spotkań-warsztatów jakie miały miejsce, dotyczyły innej budowli.

Na warsztatach z cyklu ?CEGŁA DO CEGŁY A POWSTANIE ZAMEK? dzieci budowały wspólnie jeden duży i straszny zamek. Praca ta towarzyszyła nam do końca wszystkich spotkań.

Kolejnym tematem było ?SŁODKIE IGLO?. Tu uczestnicy z kostek cukru budowali budowlę kształtem zbliżoną do Iglo. Zabawy było co niemiara a klej lał się strumieniami?

Podczas warsztatów ?MIA100 POMYSŁÓW? na wspólnej planszy ,planie, dzieci budowały miasto stawiając na nim zrobione przez siebie budynki i planując przestrzeń dookoła nich.

Ostatnie spotkanie ? PIASKOWY DOMEK ? inspirowane było domami jakie wymyślił pewien pan Nader Khalili z Iranu.

Na wymyślonym przez niego planie dzieci przy pomocy min. plasteliny budowały jeden z jego wymyślonych domów.

Dzieci bardzo chętnie przystępowały do pracy. Nawet towarzyszący im rodzice i dziadkowie też wciągali się w tę zabawę.

Powstały niesamowicie ciekawe, przestrzenne i bardzo pomysłowe prace.

Jako grupa pasjonatów organizująca tegoroczne Warsztaty Twórcze chcieliśmy,  jak co roku organizatorzy dziękują przede wszystkim dzieciom za uczestnictwo w Warsztatach, ich rodzicom oraz babciom i dziadkom małych uczestników .

Ogromne podziękowania składają również złożyć osobom, które pokierowały i umożliwiły przeprowadzenie tych Warsztatów w Sokolnikach w świetnej lokalizacji.

Organizatorzy dziękują w szczególności Panu Marcinowi Pydzie i wielu innym osobom, które chętnie przyczyniły się do rozreklamowania Warsztatów Twórczych.

Reklama