Plac Zabaw Muszkieterowie oficjalnie otwarty
Plac Zabaw Muszkieterowie oficjalnie otwarty
Reklama

już od kilkunastu dni cieszy dzieci z bloków przy skwerze pomiędzy ul. Tkacką i . Wczoraj, w upalne popołudnie 24 czerwca, został oficjalnie przekazany mieszkańcom miasta przez właścicieli supermarketu Intermarché, Martę i Marcina Chętników.

Plac zabaw w Ozorkowie powstał dzięki współpracy Fundacji Muszkieterów, zrzeszającej właścicieli ów Intermarché i Bricomarché, z Ozorkowską Spółdzielnią Mieszkaniową w ramach akcji społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie”. Jest to pierwszy plac zabaw otwarty w tegorocznej dziewiątej edycji kampanii i 126. stworzony od początku jej trwania.

Akt przekazania placu zabaw z rąk Państwa Chętników odebrali Ozorkowa oraz Zastępca Prezesa Zarządu Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zdzisław Ewiak.

Akt przekazania Placu Zabaw Muszkieterowie
Akt przekazania Placu Zabaw Muszkieterowie

Jednak to nie był koniec niespodzianek. Trójka dzieci otrzymała dzięki nowej inicjatywie Fundacji Muszkieterów pn. „Wakacje z Muszkieterami” „Bilet na kolonię”. Uprawnia on do udziału na przełomie czerwca i lipca w 10-dniowym turnusie kolonijnym w malowniczej, górskiej miejscowości Murzasichle.

Celem akcji „Wakacje z Muszkieterami” jest zorganizowanie wypoczynku dla niemal 1000 dzieci w wieku 8-12 lat z całej Polski, z rodzin niezamożnych, a także dzieci przebywających w ośrodkach opiekuńczych, które osiągnęły dobre wyniki w nauce.

Trójka dzieci otrzymała dzięki nowej inicjatywie Fundacji Muszkieterów pn. "Wakacje z Muszkieterami" "Bilet na kolonię"
Trójka dzieci otrzymała dzięki nowej inicjatywie Fundacji Muszkieterów pn. „Wakacje z Muszkieterami” „Bilet na kolonię”

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawy i konkursy z Teatrem Wariaté, którego aktorzy wcielili się w ?Słoneczka Placów Zabaw Muszkieterowie?. Dzieci mogły wziąć również udział w licznych grach i zabawach, takich jak ?Słoneczny Kalejdoskop?, ?Latające Talerze? czy ?Leć bezpiecznie po drodze mlecznej?, oraz uczestniczyły w konkursach z nagrodami.

Plac zabaw Muszkieterów wyposażony jest w nowoczesne, certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Na placu znajduje się wiele różnorodnych i kolorowych przyrządów m.in. huśtawka, , zjeżdżalnia. Koszt zakupu oraz montażu zestawu zabawowego wyniósł blisko 30 tys. złotych

Reklama