XV Miejsko-Gminna Spartakiada Lekkoatletyczna / fot. sp4ozorkow.pl
XV Miejsko-Gminna Spartakiada Lekkoatletyczna / fot. sp4ozorkow.pl
Reklama

W jubileuszowej, XV Miejsko-Gminnej Spartakiadzie Lekkoatletycznej zorganizowanej 17 czerwca przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ozorkowie, uczestniczyli klas IV- VI z pięciu szkół podstawowych: SP w Solcy Wielkiej, SP w Modlnej, SP w Leśmierzu, SP 5 w Ozorkowie i gospodarzy.

Rozpoczęcie spartakiady było okazją do uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego, które po dwóch latach budowy oddano do użytku na początku czerwca.

Po oficjalnym otwarciu i występach artystycznych rozpoczęły się zawody; rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż i sztafeta drużynowa.

Zawodom nie przeszkodziła nawet silna burza; po krótkiej przerwie ponownie pojawili się na bieżni i boisku, by kontynuować sportowe zmagania.

Podczas Spartakiady nie brakowało też atrakcji dla młodszych uczniów, którzy rozegrali piłkarski, bawili się na dmuchanej zjeżdżalni, trampolinie i w basenie z piłeczkami, z bliska mogli zobaczyć policyjny radiowóz i wóz strażacki, a także obejrzeć broń zawodowych żołnierzy.

Uwieńczeniem Spartakiady było wręczenie medali i dyplomów zwycięzcom poszczególnych dyscyplin przez burmistrza Jacka Sochę, wójta Tomasza Komorowskiego i dyrektor SP4 Krystynę Ewiak.

Najlepsze trzy szkoły otrzymały puchary; najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, a trzecie Szkoła Podstawowa z Solcy Wielkiej.

Reklama