Przedszkolaki poznawały historię Ozorkowa / fot. MBP w Ozorkowie
Przedszkolaki poznawały historię Ozorkowa / fot. MBP w Ozorkowie
Reklama

Z okazji 200-lecia nadania praw miejskich Ozorkowowi w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie przy ul. Mielczarskiego odbył się cykl zajęć skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

poznały historię powstania Ozorkowa, zawartą w wierszu Czesława Zabielskiego „Narodziny Ozorkowa” oraz dawne przedmioty codziennego użytku (np. żelazko z duszą, wyżymaczka, tara do prania). Zobaczyły też, jak na przestrzeni lat zmieniało się nasze miasto, porównując stare zdjęcia charakterystycznych dla naszej miejscowości budynków i miejsc ze współczesnymi fotografiami.

Wysłuchały także wiersza Igora Sikiryckiego pt.: „Szewc czarodziej” o niezwykłym szewcu z Ozorkowa, odczytanego metodą kamishibai.

Reklama