Reklama

W sobotę 11 czerwca na terenie gminy Parzęczew wystartował pierwszy etap Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Masters. W zawodach ścigali się miłośnicy kolarstwa – od przedszkolaków do zawodników w wieku ponad osiemdziesięciu lat, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Organizatorami imprezy byli , Stowarzyszenie Przyjaciół Kolarstwa i Turystyki Rowerowej „Peleton”, Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi oraz w Zgierzu. Kolarze ścigali się na dystansach od 47 do 120 km po trasie biegnącej przez miejscowości: Parzęczew, Mariampol, Chociszew, Mikołajew, Florianki, i .

W godzinach przedpołudniowych rozpoczęły się zmagania najmłodszych uczestników wyścigu czyli przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Wśród dzieci panowała atmosfera sportowej rywalizacji, a dopingujących rodziców rozpierała duma i radość z występów dzieci. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Parzęczewie. Podczas startów najmłodszych wszystkim kibicom i obserwatorom czas umilali mali artyści –  uczestnicy zajęć organizowanych przez Forum Inicjatyw Twórczych.

W trakcie wyścigu MASTERS mogliśmy podziwiać zmagania wielu sław kolarstwa szosowego w Polsce. Wśród nich znaleźli się m.in. Krzysztof Sujka , Grzegorz Krejner, Lechosław Michalak Grzegorz Stolarek, Dariusz Leduchowski czy najbardziej utytułowany kolarz MASTERS Radosław Myszkowski. W wyścigu na dystansie 94 km, jako zawodnicy wzięli udział również Wójt Gminy Ryszard Nowakowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chociszewie , którzy są aktywnymi członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Kolarstwa i Turystyki Rowerowej ?Peleton? z Parzęczewa.

Po zakończeniu wyścigu przyszedł czas na przyjemny moment wręczenia nagród. Zwycięzcy odbierali nagrody z rąk Prezesa OZKol w Łodzi Arkadiusza Jałowskiego, Prezesa Komisji Masters Sebastiana Rubina, Starosty Zgierskiego Bogdana Joaroty oraz Wójta Gminy Ryszarda Nowakowskiego.

Miłym akcentem dla zawodników były lotne premie ufundowane przez LGD , Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Bibianów, Chociszew, Mikołajew, Pustkowa Góra oraz Delikatesy Centrum z Parzęczewa.

Organizatorzy dziekują wszystkim osobom, instytucjom i sponsorom za wkład w organizację wyścigu. W  szczególności dziękujemy strażakom ochotnikom z gminnych jednostek OSP i Policji za zabezpieczenie trasy wyścigu oraz  firmom: Kubiak Roboty Ziemne ze Zgierza, Sp. zo.o.,  R S II, Alwikor Aleksander Ostrowski, ? Agro ? Trus? Dariusz Wójcicki, Małgorzata i Zdzisław Zawadzcy ? Hurtownia Spożywcza, Delikatesy Centrum ? Tomasz Kantor oraz firmie dziewiarskiej OLIWIA Wiesław Ślawski.

W niedzielę w Aleksandrowie Łódzkim odbył się drugi etap zawodów, gdzie podsumowano wyścigi klasyfikacją generalną o Starosty Zgierskiego.

Reklama