Strona główna Aktualności Gmina Ozorków Działo się w świetlicy w Sokolnikach Lesie [ZDJĘCIA]

Działo się w świetlicy w Sokolnikach Lesie [ZDJĘCIA]

0
Działo się w świetlicy w Sokolnikach Lesie [ZDJĘCIA]
Działo się w świetlicy w Sokolnikach Lesie / fot. Karolina Zawierucha-Steglińska

Miesiąc kwiecień obdarował uczestników świetlicy środowiskowej w Sokolnikach lesie słoneczną pogodą. Korzystając z tej pięknej aury dzieci dużo czasu spędziły na świeżym powietrzu. Wspólnie wykonały mnóstwo wielobarwnych kwiatów i dzięki temu sokolnicka przeobraziła się w piękną, kolorową łąkę.

W kwietniu odbyły się także zajęcia biblioteczne. Pani z sokolnickiej biblioteki przeczytała dzieciom rosyjską bajkę pt. „Jarzębinka” Jakowa Tajca. Bajka ta uczy, że warto być dobrym i uczynnym. Po wysłuchaniu omówiono treść bajki, a następnie została wykonana praca plastyczna – pokolorowanie ilustracji przedstawiających treść wydarzeń. Po zakończeniu zajęć prace dzieci zostały wywieszone w bibliotece.

22 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczestnicy zajęć w świetlicy plakat zatytułowany „SOKOLNICKIE DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI”. Głównym celem tego dnia było zapoznanie podopiecznych z tradycją obchodów Dnia Ziemi. Omówione zostało, w jaki sposób segreguje się śmieci, wymyślane zostały hasła dotyczące dbania o środowisko, a także rozwiązywano krzyżówkę. Następnie dzieci wraz z opiekunami wybrali się na spacer w celu zebrania śmieci.

Dzieci zostały uświadomione, że nasze życie jest uzależnione od naszej planety. To ona nas żywi i stanowi istotę naszej egzystencji, więc musimy o nią dbać nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień roku.