Ruszył II etap budowy boiska wielofunkcyjnego przy "czwórce" / fot. umozorkow.pl
Reklama

W tym tygodniu rozpoczęły się prace budowlane w ramach II etapu przebudowy boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4, polegające na wykonaniu podbudowy i nawierzchni boiska i bieżni; nowa tartanowa bieżnia zastąpi obecną ? żwirową.

Po ułożeniu nowej płyty, zostaną zamontowane urządzenia sportowe i ławki oraz pozostałe piłkochwyty wokół płyty boiska, (w I etapie, prowadzonym w 2015 r., zamontowano część piłkochwytów) oraz oświetlenie. Do schodów prowadzących na płytę boiska zostanie od strony sali gimnastycznej ułożone dojście z kostki brukowej.

Przypomnijmy; w ramach I etapu budowy boiska wielofunkcyjnego (do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną) w 2015 r. wykonano prace konstrukcyjne przy budowie skarpy, przeprowadzono roboty rozbiórkowe i usunięto pnie wyciętych drzew, zbudowano schody betonowe z palisadami i balustradami, zamontowano piłkochwyty od strony budynku szkoły, utwardzono teren poniżej skarpy kostką brukową, wykonano fundamenty do montażu 6 słupów oświetleniowych wraz z ułożeniem rur osłonowych i kabla zasilającego. Dodatkowo po zakończeniu prac ekipa remontowa uporządkowała i zabezpieczyła teren wokół tablicy upamiętniającej ofiary ozorkowskiego getta z czasów II w. ś.

Nowe ma być oddane do użytku do końca maja, przed organizowaną w corocznie na początku czerwca Spartakiadą Lekkoatletyczną.

Reklama