Młodzicy na 9 miejscu w Polsce / fot. Paweł Kurowski
Młodzicy na 9 miejscu w Polsce / fot. Paweł Kurowski
Reklama

Miód na obolałe serca kibiców Bzury wylali , którzy po fantastycznym turnieju rozgrywanym w Gdańsku zajęli trzecie miejsce w swojej grupie, ale odnieśli najwięcej zwycięstw pośród drużyn które nie awansowały do turnieju finałowego, więc daje im to 9 miejsce w Polsce. Ten wspaniały wynik potęguje fakt, że w swojej grupie mieli hegemonów siatkówki młodzieżowej ostatnich lat w Polsce, czyli Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk.

W meczu z Treflem zdarzył się słabszy moment, jednak to było pierwsze spotkanie, więc trzeba się było zaaklimatyzować w swoim debiucie w Półfinałach Mistrzostw Polski. Porażka 0:2 na początek turnieju nie podłamała dzielnych ozorkowskich siatkarzy. W następnym meczu przyszło się im zmierzyć z kilkukrotnym mistrzem Polski młodzików: drużyną z Jastrzębia. Po znakomitym meczu, po trzech setach to Bzura Ozorków wyszła zwycięsko.

Pokonanie Jastrzębskiego Węgla 2:1 jest największym sukcesem w historii ozorkowskiej siatkówki młodzieżowej jeśli chodzi o pojedyncze zwycięstwo. Bzura nigdy nie pokonała drużyny z tej półki, będącego również aktualnym mistrzem Polski w danej kategorii. Jak się później okazało Jastrzębski Węgiel wygrał naszą grupę po zwycięstwie nad Treflem 2:0.

W ostatnim meczu Bzura pokonała DMSK Plas Kielce 2:1, choć przegrywała 0:1. Jednak miała jeszcze szanse na awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, więc walczyła do końca o korzystny rezultat. To zwycięstwo było ważne, bo zapewniło młodym siatkarzom z Ozorkowa 9 miejsce w Polsce!

Za pomoc w udziale w turnieju półfinałowym w Gdańsku o Mistrzostwo Polski klub dziękuje Staroście Powiatu Zgierskiego.

Reklama