"Ja segreguję, a Ty? ? edukacja ekologiczna w Ozorkowie"
"Ja segreguję, a Ty? ? edukacja ekologiczna w Ozorkowie"
Reklama

Pod taką nazwą ruszył program edukacji ekologicznej, który skierowany jest do mieszkańców Ozorkowa oraz okolicznych miejscowości.

W ramach projektu zaplanowano fotograficzny, plastyczny oraz na piosenkę o tematyce ekologicznej.

„Przyroda w Ozorkowie o poranku i zachodzie słońca” ? konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich mieszkańców Ozorkowa, polegający na sfotografowaniu rano
i wieczorem pięknego, czystego zakątka miasta Ozorkowa. Regulamin.

"Przyroda w Ozorkowie o poranku i zachodzie słońca"
„Przyroda w Ozorkowie o poranku i zachodzie słońca”

„Posłuchaj dobrej rady ? segreguj odpady!” ? konkurs na najlepszą piosenkę o tematyce ekologicznej skierowany do przedszkoli z terenu miasta Ozorkowa. Regulamin.

Posłuchaj dobrej rady ? segreguj odpady!
Posłuchaj dobrej rady ? segreguj odpady!

„Ekozabawka” ? konkurs plastyczny polegający na wykonaniu zabawki z surowców wtórnych, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Ozorkowa:
I kategoria wiekowa (klasy I-III), II kategoria wiekowa (klasy IV-VI). regulamin_plast.

Ekozabawka
Ekozabawka

Ponadto w dniu 29.05.2016r w godzinach 14.00-18.00 nad Zalewem Miejskim w Ozorkowie odbędzie się pn. ?Ja segreguję, a Ty? ? edukacja ekologiczna w Ozorkowie?. Podstawowym celem zorganizowania pikniku ekologicznego jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej gospodarki odpadami, odpowiedniej segregacji odpadów oraz kształtowanie postaw pro ? ekologicznych.

Na potrzeby pikniku zostanie wynajęta scena wraz z nagłośnieniem. Na scenie zorganizowane będą występy dzieci i młodzieży z placówek kulturalnych miasta Ozorkowa. Ponadto zostanie wystawiony spektakl ekologiczny pt. ?Mapa Marzeń? ? program artystyczny obejmujący zagadnienia ekologiczne, związane z gospodarką odpadami. Artyści/animatorzy dodatkowo poprowadzą blok konkursów, związanych z segregacją odpadów.

Zakupione zostaną zgniatarki do butelek i puszek potrzebne do realizacji konkursu,
w trakcie pikniku, który polegał będzie na jak najszybszym zgnieceniu butelek plastikowych przy pomocy zgniatarki. Podczas pikniku zaprezentowane zostaną również (w formie wystawy) wybrane prace plastyczne oraz zdjęcia uczestników konkursów: ?Ekozabawka?
i ?Przyroda w Ozorkowie o poranku i zachodzie słońca?. Ponadto w trakcie pikniku przedszkolaki zaprezentują przygotowane utwory w ramach konkursu ?Posłuchaj dobrej rady-segreguj odpady?. Za udział w konkursach i zabawach zaplanowano atrakcyjne nagrody.

Na pikniku pojawi się namiot pneumatyczny z wyposażeniem audio-wizualnym, w którym będą wyświetlane filmy i prezentacje 3D o tematyce przyrodniczej.

Kolejną atrakcję pikniku stanowić będzie pokaz śmieciarki odbierającej odpady z terenu naszego miasta.

Ponadto osoby zainteresowane będą mogły uczestniczyć w akcji ekologicznej ? Zarybianie Zalewu Miejskiego w Ozorkowie.

W ramach pikniku przeprowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego. Z okazji Jubileuszu Miasta Ozorkowa, w zamian za oddane elektrośmieci rozdysponowanych zostanie 200 sztuk sadzonek krzewów.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych na pikniku będą: dmuchana zjeżdżalnia, zamek dmuchany z piłeczkami, basen z rollerami. Nie zabraknie również stoiska z watą cukrową
i popcornem. W miejscu planowanego pikniku zostanie wyznaczona strefa gastronomiczna,
w której będzie można skorzystać z poczęstunku, w postaci kiełbaski z grilla oraz bułki słodkiej.

Ze względu na sprzyjające okoliczności przyrody, planuje się m.in. przeprowadzenie konkursu ? pływanie kajakiem na czas.

W ramach edukacji ekologicznej mieszkańcy Ozorkowa otrzymają broszury informujące o prawidłowym gospodarowaniu odpadami.

Reklama