Drzwi otwarte w I LO / fot. lo-ozorkow.pl
Drzwi otwarte w I LO / fot. lo-ozorkow.pl
Reklama

W dniu 1 kwietnia 2016 r. w ramach akcji w odbył się finał międzyszkolnego konkursu dla uczniów gimnazjów „Języki (nie)obce”. został objęty patronatem przez Starostę Powiatu Zgierskiego p. Bogdana Jarotę, a zaproszenie do jury przyjęli po raz kolejny dr hab. Mariusz Bartosiak z Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego oraz dr Dariusz Prasalski z Zakładu Języka Stosowanego Uniwersytetu Łódzkiego.

Do finału zakwalifikowało się 18 uczniów z sześciu gimnazjów, którzy wystąpili w trzyosobowych zespołach. W ostatecznej rozgrywce zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum w Solcy Wielkiej: Julia Cieślak, Mateusz Bartosik, Bartłomiej Michalak, którzy wyróżnili się nie tylko szeroką wiedzą kulturoznawczą i językową, lecz także mocnym wsparciem i kreatywnością kibicujących im uczniów ze swojego gimnazjum.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy, którą zaprezentowali w konkursie. Warto kontynuować tak szlachetną pasję ? najlepiej w naszej szkole, której drzwi stoją przed Wami szeroko otwarte.

Podczas Międzyszkolnego Konkursu „Języki (nie)obce” odbył się również szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Feel the Force ? Poczuj moc”, w którym wzięło udział dziewięcioro uczniów z naszej szkoły prezentując utwory w języku angielskim, francuskim i niemieckim.

Jury oceniało:

  • oryginalność występu i aranżacji utworu,
  • dobór repertuaru,
  • stopień opanowania języka,
  • wartość artystyczną występu (ruch sceniczny, interpretację, wykonanie muzyczne.

W konkursie I miejsce zajęła Katarzyna Kołodziejczak z kl. IB, która przy własnym akompaniamencie gitarowym zaśpiewała piosenkę Katie Melua ?Spiders Web?.

Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej ?Feel the Force ? Poczuj Moc? wykonali wspólnie piosenkę ?Imagine? Johna Lenona.

Poza eliminacjami konkursowymi publiczność podziwiała wyjątkowy talent muzyczny uczennic z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ozorkowie Julii Czapki i Weroniki Muchy oraz ucznia naszej szkoły – muzyka-pasjonata Konrada Przygońskiego.

Z udziału w naszych konkursach uczniowie czerpią nie tylko satysfakcję i motywację do dalszego rozwoju. Dzięki hojności naszych sponsorów zarówno zwycięzcy jak i uczestnicy zostali nagrodzeni za rozwijanie swoich pasji.

Składamy serdeczne podziękowania urzędom i firmom, na które nasza szkoła zawsze może liczyć:

  • Starostwu Powiatowemu w Zgierzu,
  • Burmistrzowi Miasta Ozorków,
  • Ozorkowskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu,
  • Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,
  • Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie,
  • Zakładowi Cukierniczemu „Piotruś”.

O dobrą atmosferę na sali dbali nasi prowadzący: Izabela Raczyńska i Radosław Pyciarz z kl. IIA. oraz uczniowie z kl. IA, którzy zadziwili wszystkich swoim występem do piosenki „Bo jak nie my, to kto” oraz niezwykłymi umiejętnościami reżyserskimi, które odkryli przed nami w nakręconym przez siebie filmie.

Po konkursowych emocjach zaprosiliśmy uczniów gimnazjów do zwiedzenia naszego oraz wzięcia udziału w doświadczeniach i zabawach przedmiotowych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Naszych zwiedzających objęli opieką ich starsi koledzy – uczniowie klas pierwszych LO.

Akcja Drzwi Otwarte w LO upłynęła w miłej, przyjaznej atmosferze oraz przyniosła wszystkim wiele pozytywnych wrażeń i emocji.

Drodzy uczniowie gimnazjów, drzwi naszego liceum stoją przed Wami szeroko otwarte. Bo jak nie my, to kto???

Reklama