Szkoła Podstawowa w Parzęczewie stawia na rozwój / fot. parzeczew.pl
Szkoła Podstawowa w Parzęczewie stawia na rozwój / fot. parzeczew.pl
Reklama

Dużo się dzieje w ostatnim czasie w Szkole Podstawowej w Parzęczewie. Remonty, które mają poprawić uczniom warunki w jakich zdobywają swoją wiedzę są jednym z priorytetów dla Dyrekcji.  Najważniejszą inwestycją jest montaż światłowodu i wykonanie okablowania strukturalnego do każdej klasy. Zapewni to dostęp do szybkiego i stabilnego internetu.

Jest to konieczne, aby sprzęt w jaki wyposażane są sale lekcyjne mógł być w pełni wykorzystywany. Mowa  tutaj o tablicach interaktywnych, które pozwalają na wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania. Poza budową sieci komputerowej w ostatnim czasie dokonano szeregu innych prac remontowych na terenie szkoły.

Wymieniono m.in. wykładzinę PCV w holu głównym oraz korytarzu przy sali gimnastycznej, zamontowano nowe barierki przy zejściu do szatni, wyremontowano pomieszczenia socjalne oraz gospodarcze. Zamontowano nowe drzwi wejściowe na stołówkę. Gruntowny remont przeszła jedna z sal wychowania początkowego, natomiast w sali komputerowej położono nową wykładzinę PCV.

W pomieszczeniu, które jeszcze niedawno służyło za magazyn przeprowadzono remont i już niedługo będzie się w nim znajdował gabinet logopedyczny. We wszystkich salach lekcyjnych znajdujących się na drugim piętrze budynku zostały wymienione drzwi. Wszystkie te remonty mają na celu poprawę warunków w jakich uczą się dzieci. Dyrekcji zależy na tym aby czuły się one bezpiecznie i komfortowo.

Szkoła Podstawowa w Parzęczewie jest placówką, która osiąga bardzo dobre wyniki w nauczaniu. Świadczy o tym ilość zdobywanych przez uczniów wyróżnień w konkursach i olimpiadach tematycznych. W ubiegłym roku szkoła zajęła wysokie miejsce w rankingu szkół, gdzie uczniowie najlepiej napisali sprawdzian szóstoklasisty. W ostatnim czasie  dużym sukcesem było wyróżnienie dla uczennicy szóstej klasy Dobrusi Pawlak, która znalazła się wśród pięciorga laureatów Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Dziewczynka uzyskała najwyższą spośród wszystkich uczestników liczbę punktów. Zostało to docenione przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, który na ręce Dobrusi złożył list gratulacyjny.

Wójt Gminy Parzęczew w nagrodę za ogromne zaangażowanie we własny rozwój przyznał jej stypendium dla najlepszych uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Parzęczew. Okazją do pogratulowania i wręczenia wyróżnienia był uroczysty apel, który odbył się 18 marca.

Reklama