Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym / fot. facebook.com/woprozorkow
Reklama

W dniu 17.10.2015 na pływali MKP ?Wodnik? w Ozorkowie odbyły się ogólnopolskie zawody w Ratownictwie Wodnym. Organizatorem zawodów było Zgiersko-Łęczyckie .

Ratownicy wodni są stałym elementem krajobrazu polskich plaż, kąpielisk i ów. To właśnie oni, na co dzień, strzegą naszego bezpieczeństwa nad wodą. Aby jak najlepiej wywiązać się z tego zadania muszą nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. Jednym ze sposobów na sprawdzenie i doskonalenie swoich umiejętności jest udział w zawodach. 17 października na pływalni ?Wodnik? w Ozorkowie odbyło się Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym pod patronatem m.in. starosty zgierskiego ? Bogdana Jaroty.

Podczas mistrzostw zawodnicy musieli wykazać się wszechstronnością, bowiem konkurencje obejmowały m.in. ratowania ?poszkodowanego?, pływania w płetwach, z pasem ratowniczym czy nurkowania. Jedni udział w zawodach traktowali jako dobrą zabawę, inni podeszli do GP nie na żarty. ? Przygotowania do mistrzostw traktuję bardzo poważnie, dlatego wraz z innymi ratownikami cały czas trenujemy ze sprzętem, który wykorzystujemy na co dzień podczas pracy nad wodą ? mówi Michał Bartoszek z WOPR w Żyrardowie, który od trzech lat jest ratownikiem. ? W naszej pracy najtrudniejsze są akcje ratunkowe, musimy dbać nie tylko o człowieka, któremu pomagamy, ale także cały czas mieć na uwadze to, co dzieje się na kąpielisku.

Wśród startujących nie mogło zabraknąć gospodarzy, czyli reprezentantów zgiersko-łęczyckiego WOPR-u. Podopieczni prezesa Stanisława Ochoty wywalczyli podczas ozorkowskiego championatu trzy medale, w tym dwa złote. W kategorii Open 100 m ratowanie kombinowane, pierwsze miejsce zajął Bartosz Stanielewicz. Kolejny medal aleksandrowianin zdobył w konkurencji 100 m ratownik, gdzie zajął 3 miejsce. Drugie złoto przypadło w udziale paniom. Katarzyna Golińska, Julia Wróbel, Anna Bartczak oraz Marta Szymczak okazały się bezkonkurencyjne podczas kobiecej sztafety 4 x 50 m z pasem ratowniczym węgorz. Z kolei na najniższym stopniu podium wśród męskich sztafet stanęli: Paweł Bartkiewicz, Mateusz Forysiak, Bartłomiej Sztyler oraz Bartosz Stanielewicz.

Na podium, w klasyfikacji generalnej Grand Prix, znalazło się dwóch naszych ratowników: wśród Juniorek Młodszych 3 miejsce zajęła Julia Wróbel, zaś Bartosz Stanielewicz, w kategorii open, musiał uznać wyższość tylko jednego zawodnika. ? Sam przez wiele lat pracowałem jak ratownik wodny, dlatego wiem jak ciężka i odpowiedzialna jest to praca ? mówił podczas wręczania medali Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego. ? Jednak mając takich ratowników w naszym powiecie, możemy czuć się bezpiecznie.

Wyniki zawodów znajdują się na stronach:


 

Zapraszamy do obejrzenia filmów z Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym-Ozorków 17.10.2015. Autorem filmów jest Piotr Szoszkiewicz.

50 m ratowanie manekina

 

100 m ratowanie manekina w płetwach

 

100 M ratowanie kombinowane

 

100 m ratowanie manekina z pasem węgorz

Reklama