Drogi we Floriankach i Konstantkach zyskają nową nawierzchnię / fot. parzeczew.pl
Reklama

Pierwszy rok nowej kadencji w gminie Parzęczew obfituje w inwestycje drogowe. Dzięki bardzo dobrej współpracy gminy z powiatem zgierskim budowanych jest wiele odcinków dróg. W lipcu powiat zainwestował w nową nawierzchnię na drodze z Różyc do Łążek o długości 2,6 km.

Obecnie w budowie znajduje się droga powiatowa we wsi Florianki oraz droga gminna we wsi Konstantki. liczy ponad dwa kilometry nawierzchni, w skład której wchodzi: podbudowa, usunięcie kolizji technicznych, warstwa wiążąca o grubości 4 cm oraz warstwa ścieralna 3 cm, utwardzone pobocza, oznakowanie pionowe i poziome, oznakowanie przejazdu kolejowego, wyrównanie istniejącej nawierzchni i podbudowy oraz odkrzaczanie pobocza. Łączny koszt inwestycji to 708 tys. zł w tym około 170 tys. zł ze środków budżetu Województwa Łódzkiego, 404 tys. zł ze środków budżetu Powiatu Zgierskiego oraz 134 tys. zł ze środków budżetu Gminy Parzęczew.

Nowe nawierzchnie to nie tylko komfort podczas jazdy, to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasi mieszkańcy będą mogli korzystać w tym roku z kolejnych nowo wybudowanych dróg ? mówi Wójt Gminy Parzęczew.

Inwestycja drogowa relacji Konstantki ? Florianki zakończy się w trzecim kwartale br., a władze gminy Parzęczew już planują kolejne przedsięwzięcia. Z początkiem października nowe nawierzchnie powstaną na ul. Kątnej w Parzęczewie do Wielkiej Wsi o długości 1 km oraz na drodze z Opola przez Sulimy do Trojan o długości 1,5 km.

Dodatkowo w Parzęczewie przyznała 100 tys. zł dla powiatu zgierskiego na budowę drogi z Ignacewa Parzęczewskiego do Skórki (do granicy powiatu) o długości 1,4 km. Powiat zgierski planuje wykonanie tej inwestycji jeszcze w tym roku.

Reklama