Starosta zgierski Bogdan Jarota, burmistrz Ozorkowa Jacek Socha i wójt Parzęczewa Ryszard Nowakowski, oficjalnie udostępnili wyremontowane drogi do ruchu / fot. powiat.zgierz.pl
Reklama

31 sierpnia miał miejsce odbiór techniczny powiatowo ? gminnej ?schetynówki? w Ozorkowie. Po ponad trzech miesiącach zakończyły się prace związane z przebudową ulic: , , ronda Pułaskiego, chodników przy Mielczarskiego i 1,5 kilometrowego odcinka drogi relacji Ozorków – Parzęczew.

W ramach robót wybudowano chodniki, zjazdy z kostki brukowej, położono nową nawierzchnię asfaltową, zrobiono pobocza i oznakowanie poziome. Na inwestycję kosztującą prawie 1 950 000 zł, złożyły się: zgierski (792 156 zł) i miasto Ozorków (181 241 zł). Brakująca kwotę 972 902 zł pozyskano z budżetu państwa.

W ostatni poniedziałek zgierski Bogdan Jarota, burmistrz Ozorkowa i wójt Parzęczewa , oficjalnie udostępnili wyremontowane drogi do ruchu.

To jednak nie koniec wspólnych powiatowo ? ozorkowskich inwestycji, ponieważ do końca tego roku w planach jest także przebudowa ul. Średniej, na odcinku od ul. do ul. Maszkowskiej.

Mamy w planach przygotowanie razem z Ozorkowem wniosku o dofinansowanie z unijnej kasy kolejnej dużej inwestycji w infrastrukturę drogową. Przebudowa ma dotyczyć ulic: Południowej (wraz z mostem), Maszkowskiej, , , i Łęczyckiej.
starosta zgierski Bogdan Jarota

Reklama