Reklama

W poniedziałek, 20 czerwca w Ochotniczym Hufcu Pracy w Ozorkowie, odbyła się już kolejna giełda pracy. Tym razem rekrutacja dotyczyła zatrudnienia w jednej ze strykowskich firm, zajmującą się produkcją światłowodów.

Osoby zainteresowane mogły nie tylko bezpośrednio złożyć swoje dokumenty aplikacyjne, ale również uzyskać informację o warunkach pracy i płacy. Rekruterami byli przedstawiciele jednej z łódzkich agencji zatrudnienia. Jak przyznaje Monika Pietruszewska, pośrednik pracy przy OHP, dzisiejsze realia zatrudnienia właśnie tak wyglądają: czyli początkowe umowy są umowami agencyjnymi, natomiast później „przechodzi się pod zakład”. Wstępny okres jest uzależniony od predyspozycji pracownika. Akurat w tej firmie liczy się dobry wzrok jak i zdolności manualne.

Dzięki operatywności zespołu ozorkowskiego OHP tego typu spotkania mają charakter cykliczny. Już niedługo odbędzie się następna giełda, gdzie będą poszukiwani pracownicy do łódzkiego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją sprzętu AGD. Naborem zajmnie się ta sama agencja, ponieważ jako jedna z niewielu oferuje umowy o pracę, a także zapewnia dowóz.
Działalność Hufca, to nie tylko spotkania z pracodawcami. Zasadniczy nacisk jest tutaj kładziony na bezpośrednią pomoc osobom bezrobotnym lub poszukującym pracy. Wsparcie dotyczy porad z zakresu pośrednictwa zawodowego, tworzeniu dokumentów aplikacyjnych oraz wysyłaniu tychże drogą elektroniczną. Na miejscu można bezpłatnie skorzystać z Internetu. Mimo, iż zgodnie ze statutem funkcjonowania OHP-ów, głównymi odbiorcami powinna być młodzież do 25 roku życia, to w ozorkowskim oddziale pomoc uzyska każdy potrzebujący.

Monika Pietruszewska zdradziła nam ambitne plany aktywności ośrodka na przyszłość.

Od jesieni tego roku Punkt Pośrednictwa Pracy przy OHP w Ozorkowie zajmie się finansowaniem i aranżowaniem staży dla bezrobotnej młodzieży. Środki będą pochodziły z Unii Europejskiej.Monika Pietruszewska, pośrednik pracy przy OHP

Serwis Ozorków.net będzie na bieżąco informować o działaniach ozorkowskiego OHP.

PUNKT POŚREDNICTWA PRACY W OZORKOWIE

pośrednik pracy: Monika Pietruszewska

ul. 9a

95-035 Ozorków

tel/fax: (42) 716-06-16

e-mail: pppozorkow@lodz.ohp.pl

Reklama