Reklama

28 czerwca w ramach kampanii sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché oraz Polskiego Czerwonego Krzyża ? „Zbieramy Krew dla Polski”, mieszkańcy Ozorkowa będą mogli oddać krew. Organizatorzy zachęcają mieszkańców miasta do przekazywania tego bezcennego daru życia ? Podziel się krwią i uratuj życie!

Już po raz siódmy Grupa Muszkieterów, zrzeszająca sieci Intermarché i Bricomarché, organizuje wraz z PCK kampanię z zakresu honorowego krwiodawstwa. W jej ramach prowadzone są w całej Polsce zbiórki krwi oraz akcje edukacyjne. Krew można oddawać w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawią się na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché w 146 miejscowościach. Z kolei w 19 miastach zorganizowane zostaną kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

Pobór krwi w Ozorkowie odbędzie się w sobotę 28 czerwca. Krew będzie można oddawać w godz. 10:00 – 13:00 w ambulansie RCKiK, który stanie przed supermarketem Intermarché zlokalizowanym przy ul. Lotniczej 5.

Warto pamiętać, że zarówno my sami, jak i nasi bliscy, możemy mieć szansę powrotu do zdrowia tylko dzięki podarowanej przez kogoś krwi. Realizując kolejny rok z rzędu kampanię ?Zbieramy krew dla Polski”, podkreślamy wagę krwi jako daru ratującego i życie człowieka. Mamy nadzieję, że w 2014 r., podobnie jak w latach poprzednich, przybędzie honorowych dawców. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Ozorkowa i okolic do przyłączenia się do naszej inicjatywyEliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów

Krew będzie mógł oddać każdy, kto ma nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, w tym aspiryny. Z kolei w dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie obfitego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Niezbędne jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego.

Ambulans RCKiK, który stacjonować będzie przed sklepem Intermarché w Ozorkowie, podobnie jak w innych miejscowościach, które odwiedzi, zaopatrzony będzie w specjalistyczny sprzęt medyczny pozwalający na bezpieczne pobieranie krwi.

Personel medyczny wykonujący zabiegi w ambulansach będzie korzystał z takiego samego jednorazowego sprzętu, jak przy pobieraniu krwi w szpitalach oraz przychodniach. Nie należy obawiać się również samego zabiegu: ból ukłucia jest znikomy, a niepożądane objawy po poborze krwi praktycznie nie występują. Przeciwnie, warto mieć na uwadze, że każdy litr krwi jest na wagę złotadr Jerzy Zaborowski, Dyrektor Generalny Polskiego Czerwonego Krzyża

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych.
Wśród krwiodawców rozlosowane zostaną również profesjonalne apteczki samochodowe. Poborowi krwi w Ozorkowie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, a wśród nich gry i zabawy dla dzieci. Wszyscy chętni będą mogli otrzymać również bliższe informacje oraz materiały na temat honorowego krwiodawstwa w specjalnym punkcie ?Zostań Krwiodawcą ? Ratownikiem”.

Honorowy patronat nad tegoroczną edycją akcji ?Zbieramy krew dla Polski” objęło Narodowe Centrum Krwi. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się bezcennym darem życia. Od początku istnienia inicjatywy Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać ponad 9 tys. litrów krwi, pozwoliło na przeprowadzenie ponad 10 000 zabiegów i operacji ratujących życie. Tegoroczna kampania potrwa do 26 września.

Więcej informacji na temat kampanii oraz harmonogram wizyt ambulansu można znaleźć na plakatach
i ulotkach, w Radiu Muszkieterów działającym na terenie supermarketów Intermarché i Bricomarché, a także na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl, www.bricomarche.pl, www.pck.pl oraz www.oddajkrew.pl.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu ?dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 250 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających sklepami spożywczymi Intermarché oraz marketami typu ?dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 207 supermarketów Intermarché i 97 Bricomarché. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci w Polsce zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2013 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły prawie 40 miliardów euro.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl oraz na kanale Youtube www.youtube.com/user/GrupaMuszkieterow.

 

Informacje o Polskim Czerwonym Krzyżu

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą i najbardziej wszechstronną organizacją humanitarną w Polsce. Jej podstawową misją jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji w zakresie narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. Od 55 lat prowadzi działania na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa. W PCK zaangażowane są 1 184 Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK skupiające 24 548 członków i blisko 99 000 wolontariuszy. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom, w ponad 3 000 akcji promocyjnych, PCK pozyskuje rocznie ok. 40 000 dawców, którzy decydują się oddać krew po raz pierwszy.

Reklama