Reklama

Na początku 2014 r. Gmina Parzęczew zleciła firmie architektonicznej wykonanie dokumentacji technicznej, która zawiera projekt oraz wizualizację rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima i Punktu Przedszkolnego „Plastuś” w Parzęczewie. Dodatkowo opracowano koncepcję zagospodarowania terenu wokół szkoły pod kątem sportowym wraz z odnową placu zabaw.

Obiekty sportowe są bardzo istotne w rozwoju dzieci oraz młodzieży, dlatego zaprojektowano pełno kompleksowy park sportowy: do gry w piłkę nożną z bieżnią, boisko do gry w koszykówkę i siatkówki, a także tor do skoku w dal. Dzięki realizacji projektu szkoła zyska trzykondygnacyjne skrzydło o powierzchni ok. 1200 m. kw. Na parterze znajduje się Punkt Przedszkolny „Plastuś” i zostanie on powiększony o kolejne 4 pomieszczenia, każde o powierzchni ok. 70 m. kw., a w nim nowe zaplecze sanitarne oraz gastronomiczne. Wszystko z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy. Kolejne dwa piętra będą przeznaczone na zagospodarowanie klas dla Szkoły Podstawowej, czyli 8 dodatkowych sal o powierzchni ponad 70 m. kw., a w tym salę komputerową, nowe toalety i pomieszczenia gospodarcze.

Wzrastająca liczba dzieci w gminie potwierdza, że rozbudowa obiektu jest niezbędna. Gmina Parzęczew chce zapewnić od września 2016 roku miejsca w Punktach Przedszkolnych dla wszystkich 3, 4 i 5 latków. Rozbudowa zapewni komfort nauki młodszym i starszym dzieciom oraz poprawi warunki pracy nauczycieli. Planowany czas realizacji inwestycji to lata 2015/2017.

Ponadto Gmina Parzęczew złożyła wnioski do POKL oraz WFOŚiGW w Łodzi, w których realizację wchodzi utworzenie sześciu klas multimedialnych oraz ekopracownię. Dzięki realizacji projektów Szkoła Podstawowa w Parzęczewie, Gimnazjum w Parzęczewie, Szkoła Podstawowa w Chociszewie oraz Oddziały Przedszkolne w Parzęczewie i Chociszewie już w br. będą korzystać z nowych sal multimedialnych, które wzbogacą podstawę programową. Każda ze szkół otrzyma tablicę interaktywną, dodatkowo projekt przewiduje utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej w Chociszewie.

Widok elewacji
Widok elewacji (kliknij, aby pobrać plik PDF).

Koncepcja zagospodarowania terenu
Koncepcja zagospodarowania terenu (kliknij, aby pobrać plik PDF).

.pl

Reklama