Fot. umozorkow.pl
Reklama

W dniu wczorajszym na stronie internetowej Urzędu Miasta Ozorkowa ukazała się informacja Zarządu OPK o okolicznościach odejścia z pracy mężczyzny, podejrzanego o podpalenie Ciepłowni Miejskiej. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Były pracownik OPK, podejrzany o zdewastowanie i podpalenie Ciepłowni Miejskiej w nocy z 17 na 18 listopada, odszedł z pracy w Ozorkowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym 26 września bieżącego roku. Jaki był powód rozwiązania umowy o pracę?

9 września 2013 r. do kierownika Zakładu Ciepłownictwa Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego dotarły informacje od pracowników ciepłowni, że od paru miesięcy giną im pieniądze z ich prywatnych ubrań i toreb.

Po tej informacji, podczas szczegółowej analizy zapisu z monitoringu stwierdzono, że to mężczyzna, podejrzany o podpalenie ciepłowni, wyciąga portfel z ubrania jednego ze współpracowników, odlicza pieniądze i chowa je do własnej kieszeni, a później odkłada na swoje miejsce, rozglądając się, czy ktoś nie obserwuje jego działań.

Kierownik Zakładu Ciepłownictwa, na podstawie oświadczeń na piśmie pracowników o kradzieży pieniędzy oraz na podstawie zapisu monitoringu, 25 września 2013 r. złożył wniosek do zarządu OPK o rozwiązanie umowy o pracę w trybie natychmiastowym z pracownikiem, który okradał współpracowników.

Zarówno pracownicy ciepłowni jak i kierownik Zakładu Ciepłownictwa nie widzieli możliwości dalszej współpracy z tym mężczyzną.

26 września 2013 r. Zarząd OPK zaprosił pracownika na rozmowę, gdzie przedstawiono mu treść wniosku kierownika Zakładu Ciepłownictwa. Podczas rozmowy obecni byli także: dyrektor operacyjny, kierownik Zakładu Ciepłownictwa oraz pracownica działu kadrowo-płacowego.

Pracownik, po zapoznaniu się z winsokiem kierownika Zakładu Ciepłownictwa, nie zaprzeczył przedstawionym mu zarzutom i dowodom, stwierdził, że nie ma nic do dodania i podpisał notatkę służbową w tej sprawie, którą podpisały także pozostałe osoby biorące udział w spotkaniu.

W związku z powyższym Zarząd poinformował pracownika o rozpoczęciu procedury rozwiązania z nim umowy o pracę z art.  52 kodeksu pracy. W tym momencie pracownik zwrócił się z prośbą, by zastosować inną formę rozwiązania umowy o pracę. Prezes OPK poinformował, że jest taka możliwość ? jest to wniosek pracownika o rozwiązanie umowy  za porozumieniem stron. Pracownik złożył taki wniosek. Zarząd OPK, idąc na rękę pracownikowi, wyraził zgodę na taki tryb rozwiązania umowy z dniem 26.09.2013 r.

Należy dodać, że podczas zabezpieczenia dowodu związanego z zapisem monitorującym, administrator sieci informatycznej OPK odkrył ingerencję mechaniczną w rejestrator zapisów dotyczącą momentu kradzieży portfela jednego ze współpracowników. Sprawca chciał najprawdopodobniej zatrzeć ślady kradzieży. Ten dowód został przekazany policji.

Informacja udzielona przez
Prezesa Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o. o.
Grzegorza Stasiaka

Reklama