Fot. Wikipedia
Reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgierskiej jednostki policji zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w swoim domu uprawiał konopie indyjskie. Dodatkowo podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli broń gazową z magazynkiem i amunicję oraz skradziony na terenie Niemiec skuter.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 28 października 2013 r. około godz. 13. 15 w Ozorkowie. Policjanci od wczesnych godzin rannych obserwowali dom podejrzewanego mężczyzny. W pewnym momencie zauważyli, że brama automatyczna prowadząca na podwórko otwiera się a pod nią podjeżdża samochód marki Opel Vectra. W aucie, za kierownicą siedział mężczyzna, na którego czekali funkcjonariusze. Kierowca, zupełnie zaskoczony wizytą policjantów, nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. W jego domu funkcjonariusze znaleźli 153 gramy suszu, na poddaszu i dachu wiadra z ziemią i suszonymi łodygami konopi oraz lampy oświetleniowe. Całość znaleziska wskazywała na prowadzoną wcześniej uprawę konopi.

Dodatkowo w mieszkaniu znaleźli dwie jednostki broni gazowej, na którą zgodnie z ustawą trzeba mieć pozwolenie, ostrą amunicję oraz skradziony w Niemczech skuter. Zatrzymanego 35 ?latka przewieźli do komendy w Zgierzu i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyźnie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również z Ustawy o broni i amunicji oraz za nabycie kradzionego skutera.

KPP w Zgierzu

Reklama