Wystawa obrazów Marty Stańczyk
Reklama

Marcowa wystawa malarstwa Marty Stańczyk pod tytułem "KOBIETY" jest swego rodzaju promowaniem powiedzenia "Kobieta ma wiele twarzy".

Cykl prac z serii "Ekspresje Uczuć" pochodzi z wczesnego okresu malarstwa autorki 2007 – 2008. Prace tworzone w bardzo krótkim czasie farbą olejną na płótnie zazwyczaj malowane "Alla prima", czyli malowanie za jednym podejściem. Odbiorca ma okazję wcielić się w role autora współdziałając emocjonalnie z kobietami przedstawionymi na płótnie.a

Fascynacja grubą strukturą farby pozostawiającą po sobie znaki jak doświadczenia na duszy kobiety oraz zacieki to dwa główne elementy, których zadaniem było przekazanie emocji władających autorką. Wielowymiarowość obrazów oraz specyficzna mocna kolorystyka wpływa na emocje, jakie płótna budzą w bezpośrednim spotkaniu.

Marta Stańczyk – młoda artystka malująca płótna oraz murale, charakterystyczny styl przekładający odczucia co do obserwacji świata na płótna za pomocą mieszanych technik – od tradycyjnych pociągnięć pędzlem poprzez rozcieranie farby aż do zacieków z całą masa uwypuklonych struktur. Marta Stańczyk należy do Klubu Plastyka Amatora w Łodzi.

Reklama