Reklama
Strona główna Pozostałe aktualności

Dotacje na wirtualny biznes

2

Do 40 tys. zł dotacji na założenie firmy mogą otrzymać mieszkańcy m.in. Ozorkowa, którzy wezmą udział w unijnym projekcie „Wirtualny biznes” Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Rekrutacja zaczyna się 27 stycznia i potrwa do 10 lutego.

jest przeznaczony dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, planujących założenie e-firm, czyli działalności gospodarczej związanej z Internetem.

Wsparcie otrzyma 40 osób. Kto konkretnie, zdecydują konkursu, w którym będą brane pod uwagę przede wszystkim ciekawe pomysły na biznes. Zwycięzcy, oprócz jednorazowej dotacji w wysokości do 40 tys. zł na wydatki związane z założeniem firmy, otrzymają tzw. tzw. wsparcie pomostowe – 1100 zł przez 6-12 miesięcy np. na opłacenie czynszu, składek ZUS czy rachunków za prąd i telefony. Skorzystają także z indywidualnego doradztwa ekspertów ŁARR (w tym na etapie przygotowania biznesplanu) oraz ze szkoleń. Wykłady i warsztaty dotyczyć będą nie tylko praktycznych aspektów zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, ale też zagadnień psychologicznych pomocnych w biznesie, m.in. komunikacji, autoprezentacji, asertywności i negocjacji.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.larr.lodz.pl.

Projekt ma pomóc w zawodowej aktywizacji osób z miejscowości liczących poniżej 25 tys. mieszkańców oraz terenów wiejskich, które – jak wiadomo – zostały w największym stopniu dotknięte bezrobociem i innymi skutkami kryzysu gospodarczego.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version