mbp_logo.png
Reklama

Zgodnie z obowiązującym prawem biblioteki wobec nierzetelnych czytelników mogą zastosować windykację. Wiele bibliotek w Polsce skorzystało już z tej możliwości, zatrudniając kancelarie prawne.

Informujemy, iż w celu odzyskania swoich wierzytelności od czytelników (zbiorów bibliotecznych oraz kar regulaminowych za nieterminowy zwrot) Miejska Biblioteka Publiczna w Ozorkowie planuje podpisanie w 2010 roku umowy z firmą windykacyjną.

Nie chcemy, żeby ktokolwiek z Państwa był zaskoczony otrzymaniem wezwania od firmy windykacyjnej, w związku z tym do każdego czytelnika wyślemy wcześniej upomnienie ostateczne. Prosimy o poważne potraktowanie wezwania. Jeśli do końca 2009 roku przyniosą Państwo do bibliotek zaległe książki (nawet po kilku latach!), bibliotekarki nie pobiorą kar regulaminowych. Książki wrócą do czytelników, a Państwo unikną kosztów windykacji.

Książki można przesłać pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna 95-035 Ozorków, ul. Listopadowa 6b lub wrzucić do skrzynki z napisem „ZWROTY”. W przypadku zagubienia książki prosimy o kontakt osobisty w celu ustalenia z bibliotekarką sposobu uregulowania zadłużenia (zapłata lub zakup książki).

Reklama