Oddaj krew w Tesco i uratuj życie w Ozorkowie!
Reklama

Już w najbliższą sobotę 18 lipca, od godz. 10 do 14, w Tesco w Ozorkowie przy ulicy Wyszyńskiego 30 będzie można honorowo oddać krew na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Centrum zaopatruje w krew szpitale w całym województwie łódzkim. Zbiórka krwi w Ozorkowie to jedna z blisko 100 akcji honorowego krwiodawstwa, które zaplanowało Tesco w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pomóż – Oddaj Krew!” Odbywa się ona pod patronatem Narodowego Centrum Krwi.

Na problemy związane z brakiem odpowiedniej krwi do transfuzji cierpią wszystkie polskie szpitale. Ten problem szczególnie objawia się w okresie letnim, kiedy podczas podróży wakacyjnych przydarza się dużo więcej wypadków samochodowych. Dlatego sieć Tesco, w ramach działań społecznie odpowiedzialnych, zobowiązała się do przeprowadzania blisko 100 akcji honorowego krwiodawstwa przy swoich sklepach w całej Polsce.

Wszystkie akcje zbierania krwi w Tesco odbywać się będą przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew, w zależności od miasta, pobierana będzie w specjalnym ambulansie RCKiK na parkingu lub na wydzielonym miejscu w danym sklepie. Pobieraniem krwi zajmą się specjaliści z Centrów Krwiodawstwa.

W ozorkowskim Tesco przy ulicy Wyszyńskiego akcja pobierania krwi odbędzie się już 18 lipca w najbliższą sobotę . Wszystkie osoby, które chciałyby oddać krew mogą zgłaszać się do ambulansu RCKiK, który zaparkuje przed sklepem w godzinach od 10.00 do 14.00.

  • Pierwsze zbiórki krwi organizowane przez Tesco i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) odbyły się w dniach 13 i 14 czerwca 2009 podczas Światowego Dnia Krwiodawcy. Akcje te rozpoczęły uroczyście projekt „Pomóż – oddaj krew”, który zakłada promocję idei honorowego krwiodawstwa, we wszystkich 300 sklepach Tesco w całej Polsce oraz organizację prawie 100 zbiórek krwi w okresie od połowy czerwca do końca października. Całej akcji patronuje Narodowe Centrum Krwi.
  • Inauguracja akcji odbyła się w 18 miastach. Rano na parkingi wjechały specjalne ambulanse i stanęły punkty informacyjne RCKiK, w których można było honorowo oddać krew. Łącznie udało się zebrać 271 litrów krwi.
  • Do tej pory, podczas 35 honorowych zbiórek w sklepach udało się zebrać łącznie 397,5 litra krwi.
Reklama