Reklama

Mieszkańcy Ozorkowa potrafią się wspaniale bawić, nie przeszkadzają im nawet chmury, deszcz i wiatr – mogliśmy się o tym przekonać podczas Dni Ozorkowa 2009. Coroczne święto miasta zgromadziło kilka tysięcy osób – mieszkańców Ozorkowa i okolicznych miejscowości. 23 maja, w sobotę, mimo pochmurnego nieba i opadów deszczu, wokół sceny przy ul. Unii Europejskiej, już około godz. 14-ej zaczęła gromadzić się publiczność. Na dobry początek zagrała Orkiestra Dęta, a później mogliśmy podziwiać występy artystyczne dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta: przedszkolaków, młodzieży szkolnej, podopiecznych ozorkowskich ośrodków kulturalnych, organizacji i stowarzyszeń. Niewątpliwą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, były karuzele wesołego miasteczka i liczne stoiska z zabawkami. Dorośli chętnie korzystali z oferty ogródków gastronomicznych, gdzie można było ukoić pragnienie, posilić się i odpocząć.

Zobacz galerię zdjęć na stronie umozorkow.pl – http://ozorkow.info.pl/?p=772

 

Natomiast na scenie, po występach dzieci i młodzieży, pojawili się muzycy z Rock Band Music, którzy rozgrzali publiczność znanymi rockowymi i bluesowymi hitami. Przed godziną 20-ą wszystkich mieszkańców przywitał burmistrz Piotr Giziński i oficjalnie rozpoczął Dni Ozorkowa 2009. Razem z gospodarzem miasta na scenie pojawiła się posłanka Joanna Skrzydlewska, która wręczyła młodym piłkarzom z klubu Tur Ozorków stroje sportowe. Wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń życzył w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Włodzimierza Fisiaka radny sejmiku wojewódzkiego Tomasz Kupis.
Po oficjalnym otwarciu imprezy rozpoczął się koncert grupy Milano – popularnego zespołu discopolowego, który rozśpiewał i roztańczył publiczność. Gorący aplauz wywołał też występ trzech utalentowanych i uroczych dziewczyn z New Angels, które zaprezentowały publiczności znane przeboje najpopularniejszych wokalistek, takich jak Jennifer Lopez czy Britney Spears. Około północy mogliśmy podziwiać pokaz Teatru Ognia, a chwilę później sceną zawładnęli znani didżeje z Alchemist Project. Sobotnia zabawa trwała do blisko 2-ej w nocy.

W niedzielę, podczas drugiego dnia festynu, atrakcji również nie brakowało. Imprezę rozpoczęły występy dzieci i młodzieży z Ozorkowa, później najmłodsi obejrzeli spektakl pt. „Wilk i Zając”. Po konkursach dla publiczności, uhonorowano zwycięzców imprez sportowych, organizowanych w ramach Dni Ozorkowa. Burmistrz Piotr Giziński wręczył puchary i dyplomy najlepszym zespołom Powszechnych Zawodów Strzeleckich, Turnieju Piłki Nożnej i Turnieju Piłki Siatkowej. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na kolejne atrakcje. Dzięki grupie ABBA Show czyli czwórce muzyków ze Szczecina do złudzenia przypominających legendarny szwedzki zespół, publiczność miała okazję wysłuchać hitów wszech czasów. Uwieńczeniem Dni Ozorkowa był występ Carpe Diem i Szymona Wydry, który zaprezentował znane wszystkim przeboje.

Organizatorem Dni Ozorkowa 2009 był Urząd Miejski w Ozorkowie. Burmistrz Piotr Giziński i pracownicy Urzędu Miejskiego dziękują wszystkim sponsorom, instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które pomogły w przygotowaniu Dni Ozorkowa.
– Zorganizowanie święta miasta; imprezy, na której wspaniale bawiło się kilka tysięcy osób, byłoby bardzo trudne, gdyby nie pomoc wielu firm i instytucji – mówiła koordynatorka imprezy Lidia Elert z Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ozorkowie – dlatego w imieniu swoim i burmistrza gorąco dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas Dni Ozorkowa 2009.

Sponsorzy:

„Familia Land” – Wesołe Miasteczko, FHU „Relax”, Sanitec KOŁO Sp. z o.o. w Ozorkowie, Ceramika Tubądzin II Sp. z o.o., Polska Woda Sp. z o.o., PSS „Społem”, Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., INTERPRINT Polska Sp. z o.o., GETIN Bank, Bank Spółdzielczy, GS „Samopomoc Chłopska”, Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi, Hurtownia Spożywcza „DANA” w Ozorkowie, Unijne Centrum Odszkodowań Sp. z o.o. w Łodzi, Zakład Masarski Józef Laszkiewicz, Ubojnia Laśkiewicz, Zakład Piekarniczo – Ciastkarski „Piotruś”, Zakład Piekarsko – Ciastkarski „DANA”, Przedsiębiorstwo Ciastkarsko – Piekarskie Stefan Koziński, Zakład Cukierniczy „MAGNOLIA”, Anna i Henryk Wojtczakowie – Bimat SC w Ozorkowie.

Instytucje, firmy i osoby zaangażowane w organizację i zabezpieczenie Dni Ozorkowa:

Radni Rady Miejskiej w Ozorkowie, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Klub Sportowy BZURA, Medax – Trans Łódź, PUH Konsensus Sp. z.o.o., funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ozorkowie, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, pracownicy Wydziału Polityki Przestrzennej, Wydziału Współpracy Europejskiej, Strategii i Rozwoju oraz Wydziału Oświaty Kultury Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ozorkowi.

Żródło: umozorkow.pl
Reklama