Reklama

Ponad 2,5 mln zł z unijnej kasy trafi do starostwa w Zgierzu. Pieniądze są przeznaczone na modernizację i wyposażenie sal dydaktycznych, jak również na unowocześnienie obiektów sportowych Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie.

– W Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie jedno z pomieszczeń zostanie zaadaptowane na pracownię audiowizualną oraz 24-stanowiskowe laboratorium językowe – mówi Rafał Kaftan, inspektor ds. funduszy europejskich w starostwie. – Zaplanowaliśmy termomodernizację szkoły, obejmującą unowocześnienie kotłowni. Dla placówki ma zostać zakupiony również m.in. sprzęt do siłowni oraz monitoring boiska.

Za pieniądze unijne zostanie przeprowadzona również termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie, polegająca nie tylko na ociepleniu ścian i dachu, ale także na modernizacji kotłowni i wymianie kaloryferów. Obecny składzik opału zamieni się w magazyn sprzętu sportowego, awyasfaltowany placyk w nowoczesne boisko.

– Zaplanowaliśmy utworzenie Centrum Językowo-Medialnego oraz adaptację dużego pomieszczenia magazynowego w podpiwniczeniu na siłownię i salę fitness z lustrami – mówi dyr. Anna Plaskota. – Do szkoły trafić mają również pomoce dydaktyczne m.in. nowy magnetofon, odtwarzacz DVD, kamery, telewizor plazmowy i mikroskop.

Bliżej Ciebie, 09.05.2009
Tekst: (WKU)

 

Reklama