Reklama

– Miłość, przyjaźń, wzajemny szacunek i zrozumienie pozwalają pokonać codzienne problemy i razem przejść przez życie – mówili państwo Krystyna i Józef Bakalarz, którzy znaleźli się wśród dwudziestu czterech par, uhonorowanych medalem Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

W tym roku medal ten przyznano siedemnastu parom z Miasta Ozorkowa i pięciu z Gminy Ozorków. Uroczystość, z udziałem „złotych” jubilatów i ich rodzin, odbyła się 27 października w Sali Ślubów USC w Ozorkowie. Medale, listy gratulacyjne i kwiaty jubilaci otrzymali z rąk burmistrza Piotra Gizińskiego i wójta Władysława Sobolewskiego.

Specjalnymi dyplomami i upominkami uhonorowano także dwie pary z 60-letnim stażem małżeńskim.

Udział w takiej uroczystości to dla mnie ogromny zaszczyt – mówił burmistrz Piotr Giziński – Ten szczególny jubileusz jest dowodem na to, jak ważna w życiu jest miłość i bliskość drugiej osoby. Serdecznie państwu gratuluję i życzę, by kolejne lata upływały w szczęściu, zdrowiu i miłości.
Po części oficjalnej uroczystości, jubilaci i ich goście wznieśli toast lampką szampana, wysłuchali też koncertu w wykonaniu kapeli „Ozorkowianie”. Uhonorowani małżonkowie, nie kryjąc łez wzruszenia, zaśpiewali wspólnie z kapelą „Serca Dwa..’
Dla państwa Czesławy i Feliksa Adamskich, którzy są małżeństwem od 60-u lat, zawsze najważniejsza była i jest rodzina.
Mamy troje dzieci, dziewięcioro wnucząt i pięcioro prawnucząt. Bardzo często się spotykamy, spędzamy ze sobą naprawdę dużo czasu – mówiła pani Czesława.
Państwo Adamscy poznali się w czasie wojny, gdy wspólnie pracowali w Sokolnikach. Pani Czesława miała wtedy 21 lat, pan Feliks 26. Ich receptą na tak długie i zgodne małżeństwo jest miłość i wzajemny szacunek.
W każdym małżeństwie zdarzają się czasem nieporozumienia, kłótnie, ale najważniejsze to umieć sobie wybaczać – uważają państwo Adamscy.

Pary uhonorowane medalem za długoletnie pożycie małżeńskie z Miasta Ozorkowa: Krystyna i Tadeusz Grzelak, Gryzelda i Czesław Kowalscy, Romana i Dobrosław Kurc, Krystyna i Korneli Kmiecik, Sabina i Tadeusz Michalak, Teresa i Zygmunt Długołęccy, Barbara i Jan Witosławscy, Lucyna i Andrzej Fabjanowscy, Anna i Anatol Klepek, Krystyna i Józef Bakalarz, Anna i Aleksander Mech, Zofia i Józef Grabowscy, Genowefa i Henryk Kępscy, Irena i Stefan Czekalscy, Janina i Jan Matusiak, Maria i Mieczysław Chmieleccy, Barbara i Leoncjusz Komeccy.

Pary uhonorowane medalem za długoletnie pożycie małżeńskie z Gminy Ozorków:
Czesława i Jan Figasińscy, Zofia i Leszek Świątczak, Maria i Józef Komorowscy, Krystyna i Jan Jurkowscy, Janina i Stanisław Kałużny.
Specjalny dyplom, kwiaty i upominki z okazji 60-lecia małżeństwa otrzymali: Jadwiga i Jan Głowaccy oraz Czesława i Feliks Adamscy.

Izabela Dobrynin, umozorkow.pl

Reklama