Reklama

Burmistrz Miasta Ozorkowa Piotr Giziński otrzymał podwyżkę w wysokości 1100 zł i od 1 czerwca jego wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie 5 000 zł brutto – tak zdecydowali ozorkowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej 29 maja. Wnioskodawcami projektu uchwały w sprawie podwyżki dla burmistrza byli opozycyjni radni klubu PiS. Podwyżka była konieczna, ponieważ burmistrz zarabiał mniej, niż określa to rozporządzenie Rady Ministrów i radni mieli obowiązek podwyższyć zarobki burmistrza.

Radni PiS zaproponowali kwotę 4500 zł wynagrodzenia zasadniczego – jest to najniższa pensja dla wójta/burmistrza gminy powyżej 15 tys. mieszkańców, wynikająca z rozporządzenia, określającego minimalne i maksymalne zarobki wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Dotychczas burmistrz Ozorkowa, który sprawuje swoją funkcję już drugą kadencję, otrzymywał 3900 zł wynagrodzenia zasadniczego (jedno z najniższych wynagrodzeń w gminach województwa łódzkiego). Ostatecznie, po dyskusji, radni podjęli decyzję o zwiększeniu wynagrodzenia zasadniczego burmistrza do 5000 zł.

Pozostałe składniki wynagrodzenia burmistrza pozostają bez zmian: 1600 zł dodatku funkcyjnego, 30% dodatku specjalnego i dodatek stażowy.

umozorkow.pl,
Izabela Dobrynin
Reklama