Infomat przy USC
Reklama

W ramach informatyzacji Urzędu Miejskiego zainstalowano wczoraj informaty przy Urzędzie Stanu Cywilnego, ul. Listopadowa 16 oraz przy samym Urzędzie Miejskim, ul. Wigury 1. Urządzenia pozwalają na swobodne surfowanie po Internecie.

Infomat przy USC

Infomat to samoobsługowe stanowisko informacyjne w formie terminala komputerowego, wyposażone w moduł PC i reagujący na dotyk ekran LCD, wykonany w odpornej na uszkodzenia estetycznej obudowie. To urządzenie łączące w sobie funkcję punktu informacyjnego, przeglądarki internetowej z możliwością wysyłania wiadomości e-mail. Dodatkowo wyposażony jest w głośniki. Jego obsługa odbywa się w prosty, intuicyjny sposób dzięki zastosowaniu nakładki dotykowej odpornej na zniszczenie. Infomat jest wyposażony w multimedialny system informacyjny umożliwiający prezentację m. in. tekstów, dźwięków, filmów, grafiki i plików HTML.

Można wchodzić na większość stron internetowych (założony jest filtr na nieodpowiednie treści), sprawdzać oraz wysyłać pocztę internetową. Osoby nieposiadające komputera w domu, mogą nawet założyć sobie bezpłatną skrzynkę pocztową na która na przykład będą otrzymywać oferty pracy. Oferty pracy także możemy wyszukiwać na portalach typu pracuj.pl.

Domyślnie ustawiona jest strona umozorkow.pl, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby z wirtualnej klwiatury wstukać adres www.ozorkow.net.

Reklama