blizejciebie.png
Reklama

Brak sygnalizacji świetlnych na głównych ulicach Ozorkowa zwiększa niebezpieczeństwo osób przechodzących przez coraz bardziej ruchliwe drogi.

Sygnalizacji nie ma na całej długości ul. Starzyńskiego, brakuje ich także na ul. Wyszyńskiego.

Aut jest coraz więcej – mówi pani Wiesława, którą w południe spotkaliśmy przy ul. Starzyńskiego. – Owszem, są wymalowane pasy, ale to za mało. Nieraz trzeba wręcz biec po pasach, by uciekać przed szybko jadącymi samochodami.

Jak się dowiedzieliśmy, na ul. Nowy Rynek (przedłużenie Starzyńskiego) zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna po wybudowaniu ul. Lipowej (przetarg na inwestycję ogłoszono w pierwszym tygodniu stycznia). W ramach inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie z ul. Nowe Miasto z sygnalizacją świetlną.

Po wybudowaniu ul. Lipowej znacznie zmniejszy się na ul. Wyszyńskiego i Starzyńskiego liczba ciężarówek i tirów, jeżdżących do ŁSSE – mówi Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza. – Jeśli chodzi o sygnalizację świetlną, to ul. Starzyńskiego i Wyszyńskiego są drogami powiatowymi. Jeżeli mieszkańcy uważają, że potrzebna jest sygnalizacja, muszą złożyć taki wniosek w urzędzie miejskim, który zostanie przekazany do powiatu.

Bliżej Ciebie, 2000-01-12
TEKST: (STOP)

 

Reklama