blizejciebie.png
Reklama

Większość ozorkowskich kamienic jest w opłakanym stanie. Mieszkańcy nie mogą doczekać się kapitalnych remontów budynków. Ozorkowianie skarżą się na przeciekające dachy, łuszczącą się farbę i odpadający ze ścian tynk.

Władze miasta nie przejmują się naszymi problemami – mówi lokatorka kamienicy przy ul. Listopadowej. – Wiele razy zgłaszaliśmy, że z dachu leje nam się woda na głowy. Do tej pory nie zrobili generalnego remontu. Jak dach przecieka, to przyjeżdżają tylko z wiaderkami, by ze strychu zebrać wodę.

Jak się naocznie przekonaliśmy, pęknięcie w dachu ma szerokość kilkunastu centymetrów.

Z sufitu odpadają zawilgocone płaty tynku.
Boimy się, że te | okropne warunki źle się odbiją na naszym zdrowiu. Na ścianach jest grzyb – mówi kolejna lokatorka.

Co na to w ozorkowskim magistracie?
W przyszłym roku nie zaplanowano kompleksowych remontów, ponieważ należałoby wtedy wyprowadzić lokatorów. Jednak przede wszystkim będą remontowane dachy i wymieniane okna – mówi Izabela Dobrynin, rzeczniczka burmistrza.
Częściowych napraw wymagają bloki przy ul. Konstytucji 3 Maja i przy ul. Bema, niektóre budynki przy Listopadowej, Wyszyńskiego i Wigury. Dach przecieka m. in. Urzędzie Gminy. Wójt nalega na remont. W pierwszej kolejności wyremontowane zostaną te budynki, które są w najgorszym stanie.

Bliżej Ciebie, 2007-12-29
TEKST: (STOP)

 

Reklama