Reklama

Blok przy ul. Sikorskiego. Fot. askaOzorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa przejęła od miasta (na własność lub w wieczyste użytkowanie) grunty, na których przed laty zbudowano bloki. Zniknęła więc główna przeszkoda w przejmowaniu na własność mieszkań. Teraz uwłaszczenie powinno w Ozorkowie nareszcie ruszyć z kopyta.

Rada Miejska Ozorkowa zdecydowała, że grunty zajęte pod budownictwo mieszkaniowe zostaną sprzedane lub oddane w użytkowanie wieczyste z 98-procentową bonifikatą. Gdyby tak się nie stało spółdzielnia nie byłaby w stanie wykupić tych działek, których łączna powierzchnia wynosi prawie 70 tys. metrów kwadratowych.

Cena za metr kwadratowy gruntów w Ozorkowie wynosi obecnie około 40 zł. Bez bonifikaty, ustalonej przez radnych, OSM musiałaby wydać ponad 2 mln złotych za pozyskanie tych terenów na własność. Nie trzeba dodawać, że taki wydatek przekracza możliwości finansowe spółdzielni, a poza tym i tak te pieniądze musieliby w ostatecznym rozrachunku zapłacić sami jej członkowie. Ten argument przekonał radnych, aby udzielić OSM maksymalnej ulgi na zakup gruntów.

Bliżej Ciebie 2007-11-03
Tekst: (JAZ)

Reklama