gazeta_pl_lodz.png
Reklama

We wtorek rozpoczęła się dziewiąta edycja łódzkich targów mody Prezentacje.

Niektórzy wystawcy są z targami od początku ich istnienia. Inni zadebiutowali w tym roku. Po raz pierwszy zaprezentowała się Modesta z Ozorkowa. – Postanowiliśmy wziąć udział w Prezentacjach, bo szukamy nowych klientów. Czy było warto? Odpowiemy na to pytanie dopiero jutro. Od rana były prawdziwe tłumy, aż się zdziwiłem. Zebraliśmy sporo zamówień – mówi Andrzej Foder, projektant marki.

Janina Król, organizatorka Prezentacji, wysłała aż 3800 zaproszeń. Właściciele butików i handlowcy przyjechali do Łodzi z całej Polski. Ewa Szczepańska prowadzi dwa sklepy w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Na Prezentacjach zamawiała ubrania kilku marek, m.in. Kędziorek, Modesta i Layla. – Do Łodzi mi bliżej niż do Poznania. Te targi są spokojniejsze, mniej ludzi – ocenia.

Goście mieli okazję zapoznać się z trendami z rocznym wyprzedzeniem. W tajniki wprowadzała Hanna Gajos, wydawca i redaktor "Rynku Mody". – Kreatorką mody będzie technologia. Nowe tkaniny zachowują kształt dzięki metalowym włóknom. Zauważalna jest też potrzeba wyciszenia trendów. Moda ściągała z wielu źródeł, trzeba przywrócić dawne, tradycyjne krawiectwo – opowiada.

Handlowcy mogli dowiedzieć się, że do łask wraca elegancja i rozjaśnione kolory, ale też połysk, który nie jest już objawem złego gustu. Modne będą pudełkowe żakiety z lat 60. i rękawy 3/4 oraz 7/8. Tuniki zestawiać będziemy z legginsami.

Pierwszy dzień targów zakończył galowy pokaz mody. W ogrodach Pałacu Poznańskiego nową kolekcję zaprezentował duet Paprocki i Brzozowski. Pokaz prowadziła Małgorzata Niemen.

Reklama