blizejciebie.png
Reklama

Nawet o 15 tysięcy książek może stać się bogatsza biblioteka gimnazjum w Ozorkowie. Jednostka wojskowa w Zgierzu, która z końcem tego roku będzie zlikwidowana, pozbywa się swojego księgozbioru.

Zainteresowała się nim dyrekcja ozorkowskiego gimnazjum. Do Ministerstwa Obrony Narodowej dotarło już w tej sprawie pismo ze szkoły w Ozorkowie.
O możliwości przejęcia tych książek dowiedzieliśmy się w trakcie jednego z dni otwartych organizowanych przez jednostkę – mówi Ewa Skrupska, dyrektor gimnazjum w Ozorkowie. – Szybko napisaliśmy pismo do MON-u z zapytaniem, czy wojsko może przekazać nam te książki. Czekamy na odpowiedź i mamy nadzieję, że będzie ona pozytywna.

Dowódca jednostki w Zgierzu, ppłk Miłosz Puto, uważa że przekazanie książek szkole byłoby najlepszym rozwiązaniem.
Wydaje mi się, że powinniśmy otrzymać zgodę na przekazanie księgozbioru. Gdyby stało się inaczej, mielibyśmy problem. A przecież szkole książki na pewno się przydadzą. W naszej bibliotece są lektury szkolne, literatura piękna, encyklopedie i słowniki.
– Z książek skorzystaliby nie tylko uczniowie, ale także rodzice i nauczyciele
– dodaje dyrektor gimnazjum. – Jeszcze nigdy nie otrzymaliśmy za jednym razem takiej liczby książek. Gdyby trafiły do nas, to oczywiście byłaby wspaniała sprawa.

BLIŻEJ CIEBIE 2007-07-14
TEKST: (STOP)

Reklama