Reklama

Z mieszkania na złom
W dniu 4 czerwca w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Małachowskiego 1 powiadomili ozorkowską policje o nielegalnym zachowaniu trzech mężczyzn. Z jednego z mieszkań na parterze, w którym często dochodziło do alkoholowych libacji, wynosili oni kaloryfer i wannę, które nastepnie pakowali na wóżek. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy policji zatrzymano mężczyzn i odzyskano skradzione mienie. Winowajcy przyznali, że skradziony sprzet chcieli sprzedać na złom, a za otrzymane pieniądze kupić alkohol.

 

Twardy sen
W dniu 3 Sierpnia ozorkowski komisariat policji otrzymał informacje, że z jednego mieszkać przy ul. Lotniczej wydobywa się dym. W trakcie podjętej czynności ustalono, że 25 letnie mieszkanka Ozorkowa znajdując się w stanie nietrzeźwym, przygotowywała posiłek. Pozostawiła na kuchni gazowej patelnię ze smażącym się mięsem. Sama zasnęła, co doprowadziło do spalenia posiłku. W tym czasie w mieszkaniu znajdowała się 8-miesięczna córka kobiety. Dzięki pozytywnej postawie mieszkańców bloku, którzy szybko pinformowali policję o niepokojącym dymie i nie doszło do tragedii.

Kradzież rowerów
Na początku sierpnia ozorkowscy policjanci zatrzymali 22 letniego mężczyznę, mieszkańca Witoni, który dokonywał kradzieży rowerów z terenu Ozorkowa i Łęczycy. Sprawcę zatrzymano w momencie, kiedy szykował się do kolejnej kradzieży. Jak się okazało był poszukiwany przez kilka jednostek Policji na terenie powiatu łęczyckiego i zgierskiego. Rowery sprzedawał za marne pieniądze, które przeznaczał na alkohol. Udowodniono jemu szereg dokonanych przestępstw i odzyskano część skradzionego mienia. Był on na tyle bezczelny i pewny siebie, że podczas jednej z kradzieży pozostawił pokrzywdzonemu swój dowód osobisty, w zamian za pożyczenie roweru, którego już nie oddał. Rower odzyskano, a sprawca po raz kolejny stanął przed zgierskim Sądem. Był wcześniej karany za przestępstwa podobne, których dokonywał na terenie Ozorkowa. Przyznał się do winy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Złapani na gorącym
W nocy 8 sierpnia 2007 roku policjanci z Ozorkowa zatrzymali na gorącym uczynku 3 złodziej linii napowietrznej Telekomunikacji Polskiej na ul. Leśnej przy trasie nr. 1. Sprawcami okazali się mieszkańcy Zgierza. Byli w wieku od 16 do 21 lat. Mężczyźni przyjechali do Ozorkowa skradzionym na terenie Łodzi pojazdem.

Posiadali przy sobie profesjonalny sprzęt do popełniania tego typu przestępstw. Może to świadczyć, że byli pewni siebie i znakomicie przygotowani, oraz już wcześniej dokonywali takich przestępstw.

Po wejściu na słup betonowy odcięli linię a następnie planowali po odcięciu drugiego końca, wyciągnąć ją skradzionym pojazdem w las. Kabel wtedy zostałby pocięty i sprzedany po opaleniu z izolacji na skupie metali kolorowych. Niestety ozorkowscy policjanci zadziałali szybciej i zatrzymali mężczyzn.

 

Czwarty zbiegł z miejsca w las. W toku dalszych ustaleń mężczyznom udowodniono szereg kradzieży pojazdów na terenie Ozorkowa, Zgierza i Łodzi, oraz wiele innych przestępstw kradzieży i rozboi na terenie naszego miasta. Łącznie ponad 30 pojazdów i wiele innych czynów. Podczas współpracy z Komendą w Zgierzu i Komendą Miejską Policji w Łodzi udało się zatrzymać jeszcze 2 pozostałych współsprawców grupy.

 

Odzyskano także dużą część skradzionych na przełomie od maja do sierpnia rzeczy, oraz pojazdów, które po wykorzystaniu sprawcy palili na terenie Zgierza i okolic. Dziś sprawcy staną przed Sądem w Zgierzu, który zadecyduje o ich dalszym losie. Wszyscy przyznają się do winy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komisariat Policji w Ozorkowie nadal pozostaje na pierwszym miejscu w powiecie zgierskim jeżeli chodzi o wykrywalność przestępstw kryminalnych i dbałość o bezpieczeństwo swoich mieszkańców.

 

Reklama