Farben Lehre
Reklama

Już 15 grudnia w Ozorkowie będzie można zobaczyć i posłuchać zespołu Farben Lehre. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19 w Miejskim Ośrodku Kultury. Bilety standardowo do nabycia – już od piątku – w Pubie KANAPA
[ Starzyńskiego 33 ] w cenie 15zł, a w dzień koncertu także w MOK-u w cenie 18zł. Jako support zagra zespół ZMAZA.

Dla wszystkich OzoNautów serwis OZORKOW.NET przygotował 3 jednoosobowe zaproszenia na tę imprezę. Szczegóły wkrótce!

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z historią Farben Lehre w dalszej części newsa.

FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 6 płyt studyjnych, min. „Bez pokory”, „My maszyny”, „Insekty”, „Zdrada”, „Atomowe zabawki”, „Pozytywka”, „Farbenheit”, koncertowa „Samo życie” oraz 2 wydawnictwa, ące charakter kompilacji. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wystąpił, m.in. na festiwalach w Jarocinie w latach 1987-94 (laureat 1990) oraz w 2006 roku, Hunterfest (2006), Nie zabijaj (2005-06), Auxerre (Francja 2002), Novej Sedlicy i Sninie (Słowacja 2003, 2004). Ponadto zagrał dużą trasę koncertową we Włoszech (odwiedzając, m.in. Mediolan, Padwę, Genuę, Wenecję, czy Bergamo'1998) i na Białorusi (1988) oraz dwukrotnie był gościem prestiżowego Flingern Punk Festival w Düsseldorfie. W latach: 1996, 2004 i ostatnio w lipcu 2006 grupa zaprezentowała się na scenie największego polskiego festiwalu Przystanek Woodstock, dając koncerty dla ponad stutysięcznej widowni (!!!).

Na swoim koncie płocka formacja ma występy u boku tak znaczących formacji jak Exploited, Die Toten Hosen, G.B.H., Vibrators, U.K.Subs, Oi Polloi, Rasta Knast, Dritte Wahl, Krays, Ine Kafe czy Smola a Hrusky.

Od kilku lat zespół jest głównym pomysłodawcą oraz jednym z wykonawców wiosennej, klubowej trasy koncertowej Punky Reggae , która rokrocznie odwiedza kilkadziesiąt największych miast w całej Polsce. Wspólnie z zaproszonymi zespołami (ostatnio, w 2006 roku oprócz FL na jednej scenie pojawiły się formacje Akurat, Zabili mi Żółwia i Cała Góra Barwinków) podczas ostatnich trzech lat odwiedziliśmy większość dużych polskich miast, m.in. Warszawę, Łódź, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Opole, Gorzów Wlkp., Zieloną Górę, Białystok, Olsztyn, Częstochowę, Kielce, Toruń czy Rzeszów.

We wrześniu 2006 roku ukazuje się podwójny, jubileuszowy album (z okazji 20-lecia istnienia), zatytułowany po prostu „Farben Lehre”. Jednocześnie zespół wyrusza w jesienną, klubową trasę koncertową po całej Polsce…

Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem… Najważniejsze utwory w 20-letniej historii to „Helikoptery”, „Handel”, „Egoiści”, „Nierealne ogniska”, „Matura 2001”, „Rozkołysanka”, „Atomowe zabawki”, „Judasz”, „Pozytywka”, „Terrorystan”, „Ulice milczą” czy „”.

Reklama