Reklama

W tym tygodniu Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne po raz pierwszy odebrało od mieszkańców domków jednorodzinnych posegregowane śmieci. Wcześniej rozdano im ponad 6 tysięcy worków do zbierania plastiku, szkła i makulatury.
Akcja prowadzona jest w ramach programu edukacji ekologicznej „Czyste miasto, czysta przyjemność”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. W ciągu kilku dni zebraliśmy 14 metrów sześciennych plastiku, 10 metrów sześciennych szkła i 7 metrów sześciennych makulatury – mówi Krzysztof Gawroński, dyrektor OPK. – To całkiem niezły wynik, jak na pierwszy raz.

Najlepiej spisali się mieszkańcy ulicy Kochanowskiego, gdzie niemal wszyscy o wskazanej porze wystawili przed dom worki z posegregowanymi odpadami. Inni troszkę pogubili się w datach i godzinach, ale i od nich firma komunalna darmo odebrała posegregowane śmieci. Gdyby odpady były wszystkie razem w pojemnikach, za ich wywóz trzeba byłoby zapłacić.

Odzyskany w selekcji plastik, szkło i makulaturę Ozorków odsprzedaje firmom zajmującym się przetwarzaniem surowców wtórnych. Dzięki temu ma pieniądze na zakup kolejnych worków do segregacji, a przy okazji nie zapełnia wysypiska gminnego w Modlnej, którego pojemność wystarczy jeszcze tylko na kilka lat.

Źródło: Express Ilustrowany, (DJ)
Data publikacji: 7.10.2006

Reklama