Niestety piłkarska „opera leśna” została odczarowana przez Dąbrowianki Dąbrowice. Obydwa zespoły miały chrapkę na komplet oczek w tym spotkaniu i mało brakowało aby mecz zakończył się podziałem punktów. Pierwsza połowa to niemoc strzelecka gospodarzy i super skuteczność gości. Pod uwagę należy wziąć „szpital” w kadrze Kotana. Kilku zawodników przechodziło w ostatnim tygodniu przeziębienie i w dniu meczu nie byli w pełnej dyspozycji. Ponadto nadal kontuzję wiązadeł leczy Krzysztof Olszewki, a Michał Jędrzejczyk musiał pilnie wyjechac na weekend z Łodzi. W pierwszej odsłonie meczu zawodnikom gospodarzy dał się we znaki arbiter, który gościom faule gwizdał „na krzyk”, a przewinienia Dąbrowianki uchodziły płazem. Konsekwencją tych wszystkich czynników były tęgie baty w pierwszych 45 minutach. Na przerwę zszedł przy stanie 0:5 !!!

W drugiej połowie zarówno piłkarze jak i arbiter wzieli sobie do serca swoje obowiązki. Sędzia gwizdał skrupulatnie każde przewnienie zawodników, a przełamał czterokrotnie strzelecką niemoc z pierwszej połowy. Mimo że Kotan do końca starał się „dogonić” wynik, ta sztuka nie udała się ambitnie grającym ozorkowianom. Porażka 4:5 nie jest rezultatem sprawiedliwym, jedakże Kotan pokazał charakter i wolę walki, za zebrał od zgromadzonej publiczności gromkie brawa. Bramki dla Kotana w tym piłkarskim trilerze zdobyli: Mateusz Kangier (3 gole) oraz grający Damian Gurdziel (1 gol).

Przed spotkaniem list gratulacyjny od Zarządu Województwa Łódzkiego oraz nowy komplet strojów dla drużyny odebrał od Pani Marszałek Doroty Biskupskiej-Neidowskiej oraz Pani Dyrektor RCPS w Łodzi Anny Mroczek – Prezes Kotana Arkadiusz Lewandowski. Kotana odwdzięczył się kwiatami oraz szalikami naszej drużyny. Na meczu z kamerą byli także dziennikarze łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej, zatem zapraszamy do oglądania niedzielnego wieczornego wydania łódzkich Wiadomości Dnia w TVP3.

KP 4:5 (0:5) DĄBROWIANKA Dąbrowice