Reklama

Niestety piłkarska „opera leśna” została odczarowana przez zespół Dąbrowianki Dąbrowice. Obydwa zespoły miały chrapkę na komplet oczek w tym spotkaniu i mało brakowało aby mecz zakończył się podziałem punktów. Pierwsza połowa to niemoc strzelecka gospodarzy i super skuteczność gości. Pod uwagę należy wziąć „szpital” w kadrze Kotana. Kilku zawodników przechodziło w ostatnim tygodniu przeziębienie i w dniu meczu nie byli w pełnej dyspozycji. Ponadto nadal kontuzję wiązadeł leczy Krzysztof Olszewki, a Michał Jędrzejczyk musiał pilnie wyjechac na weekend z Łodzi. W pierwszej odsłonie meczu zawodnikom gospodarzy dał się we znaki arbiter, który gościom faule gwizdał „na krzyk”, a przewinienia Dąbrowianki uchodziły płazem. Konsekwencją tych wszystkich czynników były tęgie baty w pierwszych 45 minutach. Na przerwę Kotan zszedł przy stanie 0:5 !!!

W drugiej połowie zarówno piłkarze jak i arbiter wzieli sobie do serca swoje obowiązki. Sędzia gwizdał skrupulatnie każde przewnienie zawodników, a Kotan przełamał czterokrotnie strzelecką niemoc z pierwszej połowy. Mimo że Kotan do końca starał się „dogonić” wynik, ta sztuka nie udała się ambitnie grającym ozorkowianom. Porażka 4:5 nie jest rezultatem sprawiedliwym, jedakże Kotan pokazał charakter i wolę walki, za zebrał od zgromadzonej publiczności gromkie brawa. Bramki dla Kotana w tym piłkarskim trilerze zdobyli: Mateusz Kangier (3 gole) oraz grający trener Damian Gurdziel (1 gol).

Przed spotkaniem list gratulacyjny od Zarządu Województwa Łódzkiego oraz nowy komplet strojów dla drużyny odebrał od Pani Marszałek Doroty Biskupskiej-Neidowskiej oraz Pani Dyrektor RCPS w Łodzi Anny Mroczek – Prezes Kotana Arkadiusz Lewandowski. Zespół Kotana odwdzięczył się kwiatami oraz szalikami naszej drużyny. Na meczu z kamerą byli także dziennikarze łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej, zatem zapraszamy do oglądania niedzielnego wieczornego wydania łódzkich Wiadomości Dnia w TVP3.

KP 4:5 (0:5) GLKS DĄBROWIANKA Dąbrowice
Widzów: 70

Reklama