Reklama

Reprezentacja Uniwersytetu Łódzkiego zdobyła srebrny medal w rozegranych w Olsztynie Mistrzostwach Polski Uniwersytetów w piłce siatkowej mężczyzn. W zespole UŁ zagrało aż pięciu zawodników MKS Bzury Ozorków. Sukces nie przyszedł łatwo. Już w pierwszym meczu przeciwko UMCS Lublin dwóch podstawowych środkowych doznało kontuzji eliminujących ich z dalszego udziału w mistrzostwach.

Pomimo osłabienia i korekt w ustawieniu mecz wygrali siatkarze UŁ 2-1. Kolejne pojedynki grupowe również zwyciężyli: z UKSW Warszawa 2-0 i Uniwersytetem Szczecińskim 2-1. W drodze do wielkiego finału w pokonanym polu zostały jeszcze Uniwersytety z Zielonej Góry i Warszawy, które uległy UŁ po 2-0. Szczególnie zwycięski półfinałowy pojedynek ze studentami z Warszawy pozostanie na długo w pamięci siatkarzy UŁ. Było to pierwsze zwycięstwo nad Uniwersytetem Warszawskim od 5 lat odniesione we wspaniałym w setach do 17 i 15. Warto nadmienić, że trenerem UW jest Edward Skorek. W wielkim finale czekali na siatkarzy UŁ studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna z Pawłem Papke na czele. Niestety, zmęczeni trudami turnieju studenci UŁ, potrafili zwyciężyć jedynie w pierwszym secie. Ostatecznie UWM zwyciężył 3-1 i był to jedyny ich stracony set w tych mistrzostwach. Spośród łódzkich zawodników najlepszym rozgrywającym mistrzostw wybrano Łuksza Kałużnego.

Skład:
Kusztelak Krzysztof, Kotas Michał, Krymarys Michał, Kałużny Łukasz, Grabarczyk Rafał, Laskowski Marcin, Kacprzak Kamil, Klimek Grzegorz, Antosiak Przemysław, kontuzjowani Wójcik Kamil i Nowak Szymon, trener Jaworowicz Piotr, kierownik drużyny Antosiak Kamil, Kobierecki Michał.

Klasyfikacja końcowa:

1. Uniwersytet Warmińsko Mazurski
2. U. Łódzki
3. U. Warszawski
4. U. Rzeszowski
5. U. Szczeciński
6. U. Zielona Góra
7. U. Jagielloński w Krakowie
8. U. Śląski w Katowicach
9. U. Adama Mickiewicza w Poznaniu
10. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
11. U. Toruński
12. Katolicki Uniwersytet Lubelski
13. U. Wrocławski
14. U. Gdański
15. U. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Kamil Antosiak
AZS UŁ


Tomasz Wojciechowski, grając w zespole AZS Olsztyn, zdobył II miejsce w mistrzostwach Polski oldbojów.
Więcej na siatka.org.

Reklama