Reklama

Dwie polskie drużyny stanęły na podium mistrzostw Europy strażaków, zakończonych w niedzielę, w częstochowskiej hali „Polonia”. Reprezentacja Polski strażaków wywalczyła srebrny medal, zaś drużyna Częstochowskiej Centralnej Szkoły PSP, musiała zadowolić się „jedynie” brązem. W Reprezentacja Polski wystąpiło trzech ozorkowian: Marcin Sadecki, Daniel Sęk i Tomasz Wojtczak.
W trzydniowych zawodach brało udział 11 zespołów, w tym dwa z Polski: reprezentacja kraju i gospodarze – CS PSP. Oprócz medali gospodarze zebrali też pochwały za dobrą organizację. Bardzo poważnie do zawodów podeszły drużyny ze Wschodu: Białoruś i Ukraina oraz Polacy. Białorusini w swoich szeregach mięli aż czterech zawodników z… kadry narodowej (Siergiej Sobolew, Dymitr Kupawa, Dymitr Szirmanowicz, Andriej Malinowski)!. Rozgrywki grupowe przeszli jak burza i bez porażki dotarli aż do finału, gdzie pokonali reprezentację Polski 3:0.

Częstochowianie też bez problemów wygrali swoją grupę, ale już w półfinale trafili na kadrę Polski (druga w swojej grupie za Białorusią) i musieli uznać jej wyższość.

W meczu o trzecie miejsce, siatkarze prowadzeni przez Andrzeja Szewińskiego, pokonali Czechów 3:2. – Mecz dostarczył wiele dramaturgii – podsumował kapitan, Jacek Gawroński. – Mógł się podobać. do porażki w półfinale, to zawiodła chyba taktyka. Ogólnie jesteśmy zadowoleni. To nasz czwarty medal w tym sezonie. – Zdobyliśmy medal swoimi zawodnikami – dodał Szewiński. – Nie sięgaliśmy po wzmocnienia tak jak Białorusini, którzy wzięli ze sobą kadrowiczów. Gdybyśmy chcieli, to mogliśmy wpisać na listę Krzyśka Gierczyńskiego, czy innych chłopaków z AZS-u. Ale po co? To ci zawodnicy trenowali cały czas, grając w różnych turniejach, i to im należał się ten występ.

Kilka drużyn przyjazd do Częstochowy potraktowało ulgowo. Reprezentacja Cypru w piątek w jednym z supermarketów rozdawała kobietom kwiaty. Irlandczycy z kolei degustowali polskie piwa, a każdy zdobyty w secie punkt (a zdobywali ich bardzo mało, np. w meczu z Niemcami tylko 10 w dwóch setach) przyjmowali z olbrzymim aplauzem. Ale wszyscy uczestnicy byli zadowoleni.

Szefostwo częstochowskiej szkoły rozstrzygnęło też konkurs na najlepiej dopingującą grupę na mistrzostwach. Wygrali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 39.

CS PSP Częstochowa: Łukasz Zemła, Dawid Kręciwilk, Arkadiusz Jankowski, Piotr Talkowski, Łukasz Stach, Tomasz Miarka, Jacek Pić, Krzysztof Trawkowski, Kamil Posmyk, Łukasz Płaskociński, Jacek Gawroński, Piotr Gałązka, Rafał Kostarczyk, Przemysław Rygał. Trener: Andrzej Szewiński.

Reprezentacja Polski: Marcin Sadecki, Piotr Klimas, Arkadiusz Gij, Robert Stach, Maksymilian Chadała, Daniel Sęk, Jacek Mackiewicz, Tomasz Wojtczak, Tomasz Beciński, Bartłomiej Marcinow, Bogdan Lazurzek, Adam Kurek. Trener: Andrzej Gamała.

siatka.org

Reklama