Reklama

64 rolników i członków ich rodzin ze Strykowa i Ozorkowa zdobywa nowe kwalifikacje na darmowych kursach prowadzonych przez zgierski ośrodek szkolenia „Bastion”. Kursy przygotowują do uzyskania licencji pracownika ochrony.

Już w kwietniu pierwsi uczestnicy szkoleń zdawać będą egzaminy na ochroniarza. Unijny projekt „Nowy zawód szansą na lepsze jutro” jest współfinansowany przez Unię Europejską. Szkolenia przeznaczone są dla rolników i osób zatrudnionych w rolnictwie, z wyłączeniem emerytów i osób bezrobotnych – mówi Zbigniew Wojcieszek, dyrektor ośrodka szkolenia „Bastion”. – Mogą w nich uczestniczyć kobiety i mężczyźni w wieku powyżej 21 lat. Kursanci nie mogą być karani i muszą posiadać dobrą opinię w miejscu zamieszkania. Szkolenia na pracowników ochrony odbywają się w miejscowych szkołach.

Kurs trwa około trzech miesięcy. W tym czasie uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną z zakresu prawa i przyszłych obowiązków zawodowych.

Uczą się technik samoobrony i interwencji z użyciem broni.

Kurs kończy egzamin w Komendzie Wojewódzkiej Policji, która przydziela licencje uprawniające do pracy w ochronie osób, obiektów i konwojów, a także do posiadania broni palnej.

Program „Nowy zawód szansą na lepsze jutro” będzie realizowany do czerwca 2008 roku. W tym czasie przeprowadzonych zostanie 312 kursów, podczas których przeszkolonych zostanie 360 rolników z powiatu zgierskiego.

Źródło : Express Ilustrowany, (dj)
Data publikacji: 15.03.2006

Reklama