Reklama

Tegoroczny WOŚP zagrał naprawdę głośno, pobijając zeszłoroczny wynik zebranych pieniędzy (18 472,91 zł) o ok. 7 tys. (nie jest jeszcze znana ostateczna kwota).
Zobacz zdjęcia w OzoGalerii
Trzon ozorkowskiego sztabu tworzyli członkowie Stowarzyszenia EKOMED. Imprezy towarzyszące XIV Finałowi w Ozorkowie rozpoczęły się juz w sobotę. Odbył się m.in. Komputerowy w skokach narciarskich, w którym wzięło niestety udział tylko dwóch uczestników. Najważniejszym sobotnim wydarzeniem było przedstawienie „Nauczyciele Dzieciom”, które obyło się w Miejskim Ośrodku Kultury. Zdjęcia można obejrzeć oczywiście w OzoGalerii.

Dzień Finału rozpoczął się Konkure bezpiecznej jazdy o Puchar Burmistrza Miasta Ozorkowa. Tym razem frekwencja była większa, udział wzięło siedem osób. Zwyciezca był bezkonkurencyjny, bijąc rywali o ponad minutę. Konkurecja polegała na przejechaniu samochodem odpowiednim torem jazdy, zaparkowaniu równoległym tyłem i na powrocie na miejsce startu. To wszystko z piłeczkami tenisowymi na wycieraczkach, które nie mogły spaść podczas jazdy.

Finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ozorkowie rozpaczął się o godz. 16 w MOKu.
Prowadził go, specjalnie na tą okazję, wynajęty konferansjer Rafał Tomczyk, który bardzo umiejętnie podgrzewał atmosferę i zachęcał do wspólnej zabawy.

Zespół Canoe zagrał jako pierwszy. Jego żywe piosenki żeglarskie podbiły serca zgromadzonych.

Nie mogło zabraknąć prezentacji dorobku artystycznego placówek kulturalnych z naszego miasta. Zaprezentowały się m.in. młodzi tancerze w Polonezie i Krakowiaku, tańca nowoczesnego, solistki oraz zespół harcerski „Iskierka”.

O godz. 20 w całej Polsce zapłonęło Światełko do Nieba. My mogliśmy je podziwiać na Placu Jana Pawła II. Szkoda, że tak krótko.

XIV Finał WOŚP zakończyły występy zespołów rockowych Eksperyment, Washing Machine, AHAJA oraz Whispering.

Reklama