Reklama

Ozorkowscy uczniowie znacznie taniej, niż do tej pory będą mogli korzystać z miejscowej krytej pływalni „Wodnik”. Radni zdecydowali o obniżeniu opłat dla
zorganizowanych grup szkolnych z 30 do 1 złotego. Chodzi o to, by każde dziecko było objęte nauką pływania.
Za taką decyzją przemawiał także fakt, że w godzinach przedpołudniowych jest bardzo słabo wykorzystany. Amatorzy pływania pojawiają się popołudniami, natomiast rano na pływalni często panuje pustka. „Wodnika” odwiedzają oczywiście grupy młodzieży szkolnej z bliższej i dalszej okolicy, ale mogłaby ich pomieścić więcej. Niestety na przeszkodzie stoi bariera finansowa.

Według cennika pobieraliśmy do tej pory za godzinny pobyt na basenie grupy szkolnej liczącej do 15 osób 36 złotych, jeśli młodzież jest spoza Ozorkowa i 30 złotych, jeśli uczy się w szkołach miasta lub gminy Ozorków – informuje Marek Krysiak, basenu. – Od października zasady odpłatności zmieniły się i teraz grupy ozorkowskie płacą tylko złotówkę.

Mieliśmy nawet zamiar zupełnie zrezygnować z opłat dla zorganizowanych grup szkolnych, do basenu i tak trzeba dokładać i tak, więc lepiej, żeby dzieciaki pływały bez względu na zasobność portfeli ich rodziców czy możliwości finansowe szkoły – mówi radny Roman Kłopocki, jeden z inicjatorów obniżenia opłat. – Jednak okazało się, że przy całkowicie bezpłatnych wejściówkach Urząd Skarbowy może zażądać od pływalni podatku od darowizny. Stąd stanęło na obniżeniu ceny do symbolicznej złotówki. Mam nadzieję, że dzięki temu wszyscy uczniowie z Ozorkowa będą mogli przynajmniej raz w tygodniu brać udział w zajęciach pływackich na basenie.

Nie wiadomo na razie, jak nowe zasady odpłatności wpłyną na frekwencję na „Wodniku” w godzinach przedpołudniowych. Wszystko zależy od tego, czy szkoły poradzą sobie organizacyjnie z dowiezieniem większej liczby uczniów na pływalnię. Trzeba zapewnić dodatkowy transport i dodatkowych opiekunów. W trakcie roku może to być trudne zadanie. Szkoda, że o obniżeniu cen nie pomyślano przed 1 września, kiedy nie byłoby problemy z odpowiednim ułożeniem planów lekcji.

Źródło : Express Ilustrowany, (jaz)
Data publikacji: 15.10.2005

Reklama