Reklama

Ruszyły prace przy wyburzaniu hali produkcyjnej byłych Zakładów Przemysłu Konfekcyjnego „Latona” w Ozorkowie. Jeszcze w tym roku na jej miejscu ma powstać nowa fabryka. Co będzie produkowała, na razie pozostaje tajemnicą. Wiadomo natomiast, że docelowo ma tu znaleźć zatrudnienie 220 osób. Produkcję w „Latonie” wygaszono w 2003 r. Już wcześniej syndyk wystawił zakład na sprzedaż. Po wielu nieudanych przetargach firmę kupił ozorkowski biznesmen Toni Kamal, prowadzący w pobliżu firmę spedycyjną i konfekcyjną.

Od razu zapowiedział, że nie planuje odtworzenia produkcji w dawnej „Latonie” lecz chce uruchomić tu centrum logistyczne sprzętu gospodarstwa domowego. – Odstąpiłem od tych planów – mówi Toni Kamal. – Zamierzam zbudować nowy zakład, w którym będzie produkcja. Na razie nie mogę zdradzić, jaka. Pierwszych pracowników przyjmę już w lipcu.

Rozpoczęta właśnie rozbiórka ma potrwać do końca kwietnia. Obejmie nie tylko halę, ale także biurowiec „Latony”, który pierwotnie miał zostać zachowany i zmieniony w budynek mieszkalno-usługowo-biurowy. Toni Kamal mówi, że zmiana koncepcji wynika z potrzeby pozyskania maksymalnie dużego terenu pod nową inwestycję. Jest nawet zainteresowany dokupieniem otaczających „Latonę” działek.

Źródło : Express Ilustrowany, (jaz)
Data publikacji: 02.02.2005

Reklama