Reklama

Jednoosobową kriokomorę zamierzają otworzyć w ciągu najbliższych miesięcy szefowie pływalni „Wodnik” w Ozorkowie. Zabiegają o kontrakt w Narodowym Funduszu Zdrowia. Rozmawiałem już w tej sprawie z szefami ozorkowskiego ZOZ, bo za pośrednictwem tej placówki chcielibyśmy zdobyć kontrakt. Na jego podstawie w określonych godzinach świadczylibyśmy usługi pacjentom, a później kriokomora byłaby otwarta na zasadach komercyjnych – tłumaczy Marek Krysiak, dyrektor „Wodnika”. – Chcemy ją otworzyć nawet jeśli nie uda się zdobyć kontraktu, ale wtedy funkcjonowałaby ona na innych zasadach.

Koszt jednoosobowej kabiny do terapii mrozem, którą chcą sprowadzić szefowie „Wodnika” to około 100 tys. zł. Ma ją zamontować firma z Warszawy, oczekująca na udział w zyskach przez kilka pierwszych lat. W Ozorkowie nie wykluczają, że jeśli NFZ nie podpisze kontraktu, to „Wodnik” wynajmie pomieszczenia warszawiakom.

Nie tylko w Ozorkowie planuje się uatrakcyjnić ofertę pływalni. W aleksandrowskim „Olimpijczyku” od kilku miesięcy mówi się o wykorzystaniu do tego celu pomieszczenia o powierzchni 97 m kw. znajdującego się w podziemiach, tuż koło niecki basenu. Pierwotnie nie planowano go w ogóle zagospodarować. W „zapomnianym” pomieszczeniu nie ma nawet instalacji i szybu wentylacyjnego.

Jeszcze kilka tygodni temu prywatny inwestor chciał tu otworzyć siłownię ze sprzętem wartym 60 tys. zł. Rozpoczęto nawet prace adaptacyjne, ale ostatecznie zrezygnowano z planów.

Siłownię możemy w każdej chwili otworzyć sami, bo sprzęt mamy, choć wart o ponad połowę mniej – mówi Arkadiusz Cichecki, dyrektor „Olimpijczyka”. – Cały czas czekamy jednak na najemcę. Są dwie osoby zainteresowane tym pomieszczeniem. Najchętniej widzielibyśmy tu gabinet uzupełniający naszą odnowę biologiczną, być może gabinet tlenowy. Nie wykluczam, że będzie tu prowadzona rehabilitacja.

Źródło : Dziennik Łódzki, (mał)
Data publikacji: 20.10.2004

Reklama